Lexmark X560dn

Lexmark: „Kopiarki odchodzą do lamusa”

Trendy

Wzrastająca świadomość i troska o środowisko naturalne, w połączeniu z kryzysem gospodarczym, skłania wiele firm do przeanalizowania kosztów, jakie generują posiadane przez nich urządzenia biurowe. Jako przykład można podać działania Komisji Europejskiej, które mają doprowadzić w przeciągu najbliższych 10 lat do 20% redukcji emisji dwutlenku węgla, jak również 20% wzrostu oszczędności energii w przypadku technologii informatycznych.

Dane statystyczne pokazują, że tradycyjne kopiarki A3 wychodzą z użytku. Jeszcze pięć lat temu tego typu urządzenia dominowały w biurowej infrastrukturze. Od tego czasu dynamika rynku, połączona ze zmianami preferowanych formatów zaowocowały spadkiem zainteresowania biur tradycyjnymi kopiarkami. Statystyki przetargów publicznych wykazują, że biura w 97,7% korzystają z papieru w formacie A4, a w zaledwie 2,3% z formatu A3.

Firma Lexmark jest zdania, że urządzenia wielofunkcyjne formatu A4 będą kontynuować swoją ekspansję na rynku. – Obecnie w wielu firmach liczba drukarek i kopiarek przekracza realne zapotrzebowanie. Konsolidacja floty drukującej może pozwolić im na dokonanie oszczędności energii, przestrzeni oraz kosztów – powiedział Józef Lis, Communication Manager w Lexmark Polska. – Kopiarki formatu A3 stały się ofiarą emitowanych przez siebie gazów cieplarnianych. Dodatkowo urządzenia wielofunkcyjne wygrywają z nimi pod względem energochłonności, funkcjonalności oraz zużycia energii – dodał.