Linksys WAG54G2 to ulepszona wersja bardzo popularnego na polskim rynku modelu Linksys WAG200G

Linksys WAG54G2: najchętniej kupowany ruter w Polsce

Polscy użytkownicy najchętniej kupują niedrogie, ale markowe rutery i switche.

Niemal absolutny prym wiodą urządzenia dwóch firm: Linksys oraz D-Link. Do czołowej piątki najlepiej sprzedających się urządzeń sieciowych w Komputronik SA trafił ponadto ruter marki TP-Link. Standardem stała się łączność bezprzewodowa, dzięki której w biurach i domach maleje liczba kłopotliwych kabli sieciowych.

W okresie od 15 lipca do 15 sierpnia br., w ogólnopolskiej sieci salonów Komputronik oraz internetowym sklepie Komputronik.pl, najbardziej popularnymi urządzeniami sieciowymi okazały się:

  1. Linksys WAG54G2,
  2. D-Link DIR-300,
  3. TP-Link TL-WR340G,
  4. Linksys WRT54GL,
  5. D-Link DSL-2640B.

Z najnowszego zestawienia wynika, że polscy użytkownicy zwykle przeznaczają na przełączniki oraz rutery około 200 zł. Dużą popularnością w omawianym okresie cieszyły się też jednak znacznie tańsze urządzenia sieciowe. Wejście w posiadanie wicelidera rankingu kosztuje 139 zł, zaś wydatek na trzecie pod względem popytu urządzenie jest jeszcze mniejszy – wynosi dokładnie 75 zł.

Klienci Komputronik SA często decydują się na przełączniki i rutery, które świetnie nadają się do usług takich, jak Neostrada. Szczególnie dobrze sprawdza się w tej roli numer 1 najnowszego zestawienia – Linksys WAG54G2, a także D-Link DSL-2640B. Dla użytkowników sieci duże znaczenie ma stopień zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej. Z tego względu najchętniej wybierane modele przełączeników i ruterów dysponują zaawansowanymi metodami szyfrowania.

Warto podkreślić, że popularnością cieszą się urządzenia, które pozwalają na wczytanie alternatywnego oprogramowania. Dzięki temu użytkownik może w prosty sposób zwiększyć możliwości nowego sprzętu. Dobre, altenatywne dystrybucje software’u sieciowego oferują wiele funkcji niedostępnych w oryginalnym oprogramowaniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.