Męczył kota na YouTube – sprawa trafi do sądu

Drastyczny dowcip, który został udokumentowany na witrynie YouTube, wkrótce może mieć konsekwencje w sądzie. Żartownisia zidentyfikowali internauci.

Miało być śmiesznie. Wystarczyło wrzucić kota do dmuchawy na zboże i wystrzelić na kilka metrów w górę. Całość wystarczyło następnie wrzucić na YouTube i czekać na dziesiątki zabawnych komentarzy. Dowcipniś jednak grubo się przeliczył – internauci, zamiast śmiać się z klawego psikusa, wyrazili swoje oburzenie. Sprawę szczególnie nagłośnili użytkownicy portalu Wykop.pl, jednak nie można odmówić udziału gości innych witryn.

Internauci, którzy obejrzeli filmik, byli oburzeni do tego stopnia, że podjęli próby zidentyfikowania mężczyzny. Na podstawie tablicy rejestracyjnej samochodu widocznego na filmie ustalono jego lokalizację, następnie naleziono jego profil w serwisie społecznościowym Nasza-klasa. Bydgoska policja otrzymała wiele zgłoszeń w tej sprawie – ich rozpatrywaniem ma się zająć od dziś. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za znęcanie się nad zwierzętami grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Omawiany klip dostępny jest do obejrzenia na witrynie Wrzuta.pl.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.