MobileNavigator’a na iPhone’a – teraz jeszcze lepszy

Użytkownicy iPhone'ów 3G i 3GS będą wkrótce mogli unowocześnić swoje oprogramowanie NAVIGON MobileNavigator kolejną, bezpłatną aktualizacją z szeregiem nowych funkcji.

Odkąd iPhone może być wyposażony w oprogramowanie NAVIGON MobileNavigator, użytkownicy tego smartfona mogą komfortowo i pewnie nawigować po 40 krajach Europy, z pomocą funkcji sprawiających, że nawigacja jest prosta w użyciu i poprawia bezpieczeństwo kierowcy, w tym Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań, Asystent Pasa Ruchu, Asystent Prędkości, czy też dzięki komfortowi obsługi, będącemu znakiem rozpoznawczym iPhone’a – możliwości pracy z mapą w pionie i poziomie i automatycznym kontynuowaniem nawigacji po zakończonej rozmowie telefonicznej.

Po niedawnym dodaniu funkcji planowania trasy podróży i usługi ostrzegającej o radarach na drodze, teraz NAVIGON ponownie zwiększa funkcjonalność MobileNavigator’a.

Funkcja głosowego podawania nazw ulic (Text-to-Speech) jest cennym dodatkiem, który pomaga w orientacji, zwłaszcza w miastach. Odczytując nazwy poszczególnych ulic, pozwala kierowcy skoncentrować się w pełni na drodze, a nie szukaniu tabliczek z nazwami ulic, które są trudne do odczytania w ruchu i odciągają uwagę kierowcy od prowadzenia.

Dwie kolejne funkcje zapewniają użytkownikom więcej rozrywki. Płynne zintegrowanie funkcji iPod’a oznacza, że teraz jeszcze prościej i szybciej można stworzyć ulubioną playlistę w czasie nawigowania. Wystarczy wybrać symbol iPod’a na mapie, aby z łatwością wybrać playlisty, nazwy albumów czy piosenek, włączyć powtarzanie lub zostawić urządzeniu wybór piosenek dzięki losowemu odtwarzaniu muzyki. Kolejne kliknięcie na ekran przenosi użytkownika z powrotem do trybu nawigacji. Kiedy nawigacja odtwarza komunikat, głośność muzyki jest płynnie zmniejszana.

Opcja dzielenia się swoim położeniem (Location Sharing) może przyczynić się do lepszej zabawy w miejscu docelowym – wystarczy wybrać adres lub cel specjalny (POI), jak restauracja, klub czy muzeum, a następnie wysłać go mejlem do znajomych. Jeżeli odbiorca również ma oprogramowanie MobileNavigator, wystarczy że kliknie na link z adresem lub celem specjalnym aby wyznaczyć najszybszą drogę do tego miejsca – nawigacja w iPhone’ie uruchomi się automatycznie.

Automatyczna zmiana trybu dziennego i nocnego również jest bardzo praktyczna i prosta. Kolory mapy zmienią się w zależności od pory dnia, gwarantując optymalną czytelność w każdym momencie. Pozwala to kierowcy bardzo szybko rozpoznać swoją trasę, poprawiając orientację i zwiększając bezpieczeństwo w czasie jazdy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.