Nokia N900 oficjalnie

Nokia oficjalnie zapowiada premierę swojego nowego internetowego tabletu o nazwie N900, który zadebiutuje wraz z systemem Maemo 5, w okolicach października 2009 roku.

 Czytaj też:

Papierową premierę internetowego multimedialnego tabletu Nokia N900 „Rover” mamy już za sobą – fiński producent wydał notkę prasową, w której możemy przeczytać, że urządzenie pojawi się na wybranych rynkach w październiku 2009 roku, w cenie około 500 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 2100 złotych. To niewiele mniej, niż przewidywana cena pierwszego netbooka Nokii o nazwie Booklet 3G, o którym artykuł znajdziecie tutaj.

Tymczasem w nowym urządzeniu typu Internet Media Tablet znajdziemy 3,5-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości WVGA, procesor ARM Cortex-A8, 1 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej pamięci, łączność HSPA oraz WiFi, a także nowy system operacyjny Maemo 5, który zapewni wielozadaniowość, usługę Nokia Messaging oraz interfejs użytkownika wzorowany na modelu cloud computing.

Nokia N900 o nazwie kodowej Rover posiada również wysuwaną klawiaturę QWERTY, akcelerację grafiki OpenGL ES 2.0, pełną obsługę Adobe Flash 9.4, 5-megapikselowy aparat z optyką Carl Zeiss, podwójnym fleszem LED oraz funkcją geotaggingu. Gniazdo kart microSD umożliwi zwiększenie miejsce na dane do 48 GB.

Więcej informacji oraz pierwszą, publiczną prezentację zaplanowano na konferencję Nokia World, która odbędzie się na początku września.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.