Nowy sezon Cyberkryminalnych!

Rozpoczynamy drugi sezon "Cyberkryminalnych" – artykułów przygotowanych przez CHIP-a wspólnie z polską policją, w których odsłaniamy kulisy zatrzymania najgroźniejszych cyberprzestępców.

Partnerem serii jest Mediarecovery – lider informatyki śledczej

www.mediarecovery.pl

Czytaj Cyberkryminalnych:

Oszukiwali prawie perfekcyjnie, działając zaledwie dwie przecznice od komendy policji we Wrocławiu. I oszukiwaliby pewnie do dziś, gdyby bardziej dbali o szczegóły. Ale przecież każdy w końcu musi popełnić błąd.

W czasach, gdy słowa „skimming” nie było jeszcze w słowniku, polscy przestępcy wynaleźli oryginalny sposób kradzieży danych dostępowych do kont. Wrocławska policja rozpracowała ich w 5 miesięcy, odkrywając przy okazji całkowicie nowatorskie metody działania cyberprzestępców.

Kilka miesięcy wcześniej wrocławska Policja zatrzymała trzy osoby podrabiające karty kredytowe. Prowadzący śledztwo byli przekonani, że to tu już koniec sprawy. Niestety, okazało się, że to dopiero jej początek.

Spółka byłego posła Samoobrony Piotra Misztala dokonała przestępstwa gospodarczego, narażając budżet państwa na stratę prawie 1 500 000 zł. W artykule opisujemy mechanizm tworzenia lewych faktur VAT, na którym bazował cały przekręt.

Już wkrótce kolejne części!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.