Oficjalna premiera karty N275GTX Lightning

Na rynek trafia nowa karta graficzna firmy MSI, wyposażona w komponenty "klasy wojskowej", które pomogą osiągać świetne wyniki w overclockingu.

Karta graficzna N275GTX Lightning, oparta na procesorze graficznym GT200b, po brzegi wypełniona jest komponentami „klasy wojskowej”, które według firmy MSI dają wysokie możliwości przy podkręcaniu. Ponadto karta wyposażona jest w 10-fazowy układ zasilania, 10-warstwową płytkę PCB, dwuslotowy system chłodzenia Twin Frozr II z dwoma 80-milimetrowymi wentylatorami i pięcioma rurkami cieplnymi (w tym dwoma 8-milimetrowymi SuperPipes), technologię zarządzania energią APS (Active Phase Switching) oraz pięć punktów pomiaru napięcia.

W wyposażeniu nie zabrakło również 240 procesorów strumieniowych, 448-bitowej szyny pamięci, 1792 MB pamięci GDDR3 oraz złącz D-Sub, DVI i HDMI. Zegary dla GPU i pamięci ustawiono na 700 i 2300 MHz. Dla porównania w karcie referencyjnej GPU i pamięć pracują z częstotliwościami odpowiednio 633 i 2268 MHz.

Karta MSI N275GTX Lightning nie jest jeszcze dostępna, ale wkrótce powinna pojawić się na półkach sklepowych w cenie około 250 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1050 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.