Premiera trzech najnowszych modeli aparatów Casio Exilim

W kompaktach EX-Z450, EX-Z280 i EX-Z90 udoskonalone zostały autorskie technologie znane z poprzednich linii: Dynamic Photo, Make-up oraz, AutoFocus i tryby fotografowania.

Modele z nowej kolekcji Casio Exilim, tj. EX-Z450, EX-Z90 i EX-Z280, posiadają stabilizowaną mechanicznie matrycę CCD o wielkości 1/2,3 cala i rozdzielczości 12,1 megapikseli. Ponadto w aparatach zainstalowano silnik EXILIM Engine 4.0, który pozwala na sprawniejszą pracę kompaktu i edycję zdjęć bez zastosowania dodatkowego komputerowego oprogramowania. Aparaty EX-Z450, EX-Z90 i EX-Z280 wyposażone są w szerokokątny obiektyw (odpowiednio 28mm i 26mm) i 4-krotny zoom optyczny. EX-Z90 posiada 3-krotne zbliżenie optyczne. Warto dodać, iż EX-Z90 zaprojektowany został z myślą o kobietach, które szczególnie cenią sobie elegancję i styl. Model ten odznacza się smukłą obudową i ciekawym designem, oraz dostępny jest w wielu kolorach: róż-fuksja, perłowy róż, turkusowym, złotym, czarnym oraz srebrnym.

Oprócz znanej już z poprzednich modeli funkcji wykrywania twarzy, modele EX-Z450 i EX-Z90 posiadają także technologię Inteligent AF (Inteligentny Autofocus), która automatycznie odnajduje główne obiekty na fotografii – niezależnie od tego, czy są nimi ludzie, zwierzęta bądź przedmioty – i dostosowuje do nich ostrość oraz parametry ekspozycji.

W nowych aparatach Casio Exilim ulepszona została autorska funkcja Dynamic Photo znana m.in. z kompaktu EX-H10, EX-S12, EX-Z270 i EX-Z400. Rozwiązanie wzbogacone jest o ok. 150 gotowych animacji na każdą okazję, zapisanych na załączonej do urządzenia płycie CD. Dzięki nim, można uatrakcyjnić każde zdjęcie poprzez dodanie do niego ruchomych elementów. W nowej wersji Dynamic Photo uproszczony został również proces tworzenia własnych animacji. W poprzednich modelach wymagał on wykonania dwóch serii zdjęć – obecnie wystarczy fotografować żądany obiekt tylko raz, a aparat sam odszuka jego kontury i wytnie go z tła, przygotowując do wklejenia do innej fotografii.

We wszystkich kompaktach z nowej kolekcji znalazła się też funkcja makijażu (Make-up), zaawansowany tryb krajobrazu – analizujący ujęcie pleneru i zwiększający nasycenie odpowiednich kolorów – oraz możliwość kręcenia filmów w rozdzielczości HD. Warty uwagi jest również tryb sceny nocnej, umożliwiający zrobienie dobrego zdjęcia bez światła dziennego. Aparat bowiem sam, za pomocą naciśnięcia spustu migawki, dostosuje ustawienia tak, aby fotografia pozbawiona była zakłóceń i poruszeń.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.