Procesor Intel Core i3 540 – jak się sprawuje?

Na początku 2010 roku Intel wprowadzi na rynek swoje pierwsze desktopowe procesory ze zintegrowanym układem graficznym - Clarkdale. Jak bardzo jest wydajny model Core i3 540?

Pierwsze desktopowe procesory firmy Intel ze zintegrowaną grafiką trafią na rynek na początku 2010 roku. Modele o nazwie kodowej Clarkdale będą częścią rodziny Core i3, z której pierwszym układem jaki trafi na rynek będzie model o oznaczeniu 540, skierowany do mniej zaawansowanych systemów komputerowych. Według chińskiej witryny HKEPC, nowy procesor powinien dostarczyć wydajność na poziomie dzisiejszych rozwiązań skierowanych na rynek mainstream.

Testowany przez chiński serwis układ Core i3 540, pracuje z częstotliwością 3,06 GHz, posiada 4 MB podręcznej pamięci L3 cache, obsługuje technologię Hyper-Threading, natomiast zintegrowany procesor graficzny taktowany jest zegarem 700 MHz (w produkcie finalnym zegar wzrośnie do 733 MHz).

W teście 3DMark 06, zintegrowana grafika procesora Clarkdale uzyskała 1602 punkty, co jest dobrym wynikiem w porównaniu z obecnym rozwiązaniem GMA X4500HD (1181 punktów). Jednak platforma nVidia ION w tym samym teście przewyższa nowe rozwiązanie o głowę, uzyskując 2014 punktów. W 3DMark Vantage sytuacja wygląda podobnie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.