Rekord Guinnessa na paluszkach

Robot zasilany bateriami Panasonic EVOLTA pobił po raz kolejny Rekord Guinnessa. 6 sierpnia na torze we francuskim Le Mans w trakcie 24 godzin pokonał dystans bez mała 24 km.

Nowym wyzwaniem dla robota zasilanego bateriami Panasonic EVOLTA był 24-godzinny wyścig wytrzymałościowy na Bugatti Circuit w Le Mans. Robot prowadzący trzykołowy rower, zasilany bateriami AA EVOLTA, podążając za wiązką promienia podczerwieni emitowaną z poprzedzającego go samochodu pokonał w trakcie 24 godzin dystans 5,6 okrążeń toru w Le Mans, czyli 23,726 km. Księga Rekordów Guinnessa uznała ten wyczyn za „najdłuższy dystans pokonany przez zasilany na baterie i sterowany zdalnie model samochodu”. Robot, mierzący 30 (długość) x 20 (szerokość) x 20 (poziom) cm licząc z kołami, został zaprojektowany przez renomowanego twórcę robotów – Tomataka Takahashi.

Wyścig na torze w Le Mans był drugim testem wytrzymałościowym dla baterii EVOLTA, których nazwa pochodzi od słów „evolution” (ewolucja) i „voltage” (napięcie). Pierwszy test potwierdził ich trwałość po  wspinaczce humanoidalnego robota zasilanego bateriami AA EVOLTA po linie o długości 530,4 m zwieszonej ze skały w Wielkim Kanionie w Kolorado. Wspinaczka zajęła robotowi EVOLTA  6 godzin i 46 minut.

Baterie EVOLTA mogą mieć różne zastosowanie – od urządzeń o niskim natężeniu prądu, jak pilot od telewizora, do tych o wysokim zapotrzebowaniu, jak aparaty cyfrowe. Baterie alkaiczne EVOLTA występują w czterech następujących typach: AA, AAA, C i D.. W ubiegłym roku w październiku w Japonii wprowadzona została także seria akumulatorów EVOLTA (AA, AAA).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.