Jako pierwsze, dostęp do mobilnego sklepu internetowego Samsunga otrzymają telefony Omnia

Samsung otwiera swój sklep z aplikacjami w Europie

Samsung App Store

Samsung dołącza do grona prawie wszystkich większych producentów telefonów komórkowych, którzy oferują użytkownikom swoich urządzeń możliwość kupienia aplikacji w sklepach internetowych. Samsung App Store wystartuje 14 września, kiedy to dostępny będzie dla posiadaczy wybranych smartfonów z Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch. Docelowo, zasięg sklepu z aplikacjami ma objąć ponad 30 krajów europejskich, w tym oczywiście i Polskę. Na początek sklep dostępny będzie ze smartfonów Omnia i i8910 HD, natomiast posiadacze telefonów Omnia II i OmniaLITe będą musieli poczekać nieco dłużej.

Sklep przyjmował będzie płatności zarówno poprzez karty kredytowe, jak i wraz z rachunkami za telefon, zaś w jego ofercie znajdzie się szeroka gama darmowego i płatnego oprogramowania – gry, e-booki, komunikatory i wiele innych.

W momencie debiutu dostępnych będzie ledwie 300 aplikacji, jednak liczba ta wzrośnie do 2 tysięcy do końca 2009 roku. Dostęp do sklepu uzyskać będzie można zarówno poprzez sieć komórkową (3G), jak i WiFi.