Śnieżna Pantera, czyli nowy, lepszy i szybszy system operacyjny Apple'a

Premiera rynkowa Mac OS X Snow Leopard (Aktualizacja)

Apple oficjalnie potwierdza informacje, że sprzedaż nowego systemu operacyjnego Mac OS X Snow Leopard rozpocznie się już 28 sierpnia. Co więcej, zdradza nieco szczegółów o jego wydajności.

Niedawno informowaliśmy was o tym, że Apple rozpocznie dostawy pierwszych kopii systemu Mac OS X 10.6 Snow Leopard już 28 sierpnia, czyli pod koniec tego tygodnia. Teraz informacje te zostały oficjalnie potwierdzone przez firmę z Cupertino, która udostępniła na ten temat informację prasową, zawierającą również pewne statystyki, ukazujące wyższość nowego systemu nad jego poprzednikiem – Leopardem.

Pojedyncza kopia nowego OS-u kosztować będzie 29 dolarów (około 85 złotych), przy bezpłatnej wysyłce. Posiadacze pięciu komputerów mogą wybrać wersję Family Pack z pięcioma licencjami, kosztującymi łącznie 49 dolarów (140 złotych), również z bezpłatną wysyłką. Ceny dla polskiego rynku zostaną ujawnione wkrótce.

Aby zainstalować Snow Leoparda na komputerze, musi on posiadać co najmniej 1 GB pamięci RAM, 5 GB miejsca na dysku twardym oraz oczywiście procesor firmy Intel. W zamian, Mac OS X 10.6 oferuje szereg nowych funkcji i usprawnień – natywną, 64-bitową kompatybilność (wszystkie aplikacje w 64 bitach), znacznie zwiększoną szybkość systemu, a także zaoszczędzenie 7 GB miejsca na dysku w porównaniu z Leopardem, zintegrowaną obsługę Microsoft Exchange i wiele, wiele innych. Pełną listę zmian w nowym systemie znajdziecie na stronie Apple’a.

Aktualizacja:

Znamy ceny Snow Leoparda dla polskiego rynku. U nas nowy OS pojawi się również 28 sierpnia, w takich sklepach, jak Cortland, Media Markt, iSpot czy Use Gdańsk. Ceny kształtują się następująco:

  • Snow Leopard: 129 zł
  • Snow Leopard Family pack: 199 zł
  • Mac Box Set (Snow Leopard + iLife ’09 + iWork ’09): 699 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.