Windows Mobile 7 to nie zmiany kosmetyczne, jak do tej pory, ale generalny remont każdego komponentu systemu

Windows Mobile 7 – jaki będzie?

Pierwszym krokiem w poprawie jakości systemu operacyjnego Windows Mobile będzie wersja 6.5, jednak to jej następca, Windows Mobile 7, ma być prawdziwą rewolucją w segmencie smartfonów.

Podczas gdy premiera systemu operacyjnego Windows 7 zbliża się wielkimi krokami, jego mobilny imiennik również przygotowywany jest w pocie czoła. To właśnie od wersji WM 7 oczekuje się prawdziwych zmian w segmencie smartfonów, zaś system Windows Mobile 6.5, który zadebiutuje na rynku tej jesieni, ma być jedynie produktem przejściowym.

Co prawda, premiera Windows Mobile 7 przewidziana jest dopiero na kwiecień, ale już możemy poznać pierwsze szczegóły. Po pierwsze, system będzie wyróżniał się całkiem nowym interfejsem użytkownika SmartSearch, który „umieszcza aplikacje w trybie wybierania z włączoną funkcją ekranu dotykowego i wywołuje wyszukiwarkę opartą na silniku skojarzeniowym. Aplikacje mogą przywrócić SmartSearch na pierwszy plan, wybierając która strona ma być wyświetlana – na przykład książka adresowa”. Jak będzie sprawdzało się to w praktyce? Dobre pytanie.

Kolejną nowością będzie znacznie bardziej rozbudowany interfejs programowania aplikacji dla aparatów cyfrowych w smartfonach, co umożliwi pełne wykorzystanie takich funkcji jak warstwy, nagrywanie wideo czy standardu EXIF.

Nowy system ma również oferować ulepszony pakiet Office Mobile z obsługą SharePoint’a, obsługę technologii multidotykowej, obsługę języka XML, obsługę przez model POOM (Pocket Outlook Object Model) wielu folderów oraz elementów poczty i notatek, a także możliwość planowania zadań oraz „ogromnie” zmieniony (ulepszony) zestaw narzędzi dla programistów (SDK).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.