Wojskowa technologia w słuchawce Bluetooth

Motorola prezentuje rewolucyjne rozwiązanie "stealth mode", współpracujące z technologią True Bone Conduction, z którego korzysta najnowsza słuchawka Bluetooth amerykańskiej firmy.

Motorola Polska wprowadza na rynek nowy zestaw słuchawkowy Bluetooth Endeavour HX1, który jako pierwszy łączy technologię wyciszania szumów CrystalTalk ze „stealth mode” – trybem dyskretnej rozmowy. Duże natężenie wiatru, czy miejski hałas znacząco wpływają na spadek komfortu rozmowy. To zainspirowało projektantów zestawów słuchawkowych Bluetooth do wykorzystania technologii True Bone Conduction. Teraz aktywując „tryb dyskretnej rozmowy” można cieszyć się krystalicznie czystym dźwiękiem w miejscach, gdzie dotychczas było to utrudnione.

Motorola Endeavor nie jest zwykłym zestawem słuchawkowym. W komunikacji wykorzystuje takie same rozwiązania, jakich używają wojskowe oddziały specjalne na całym świecie. Podczas rozmowy głos wibruje poprzez kości szczękowe do ucha. Następnie drgania są zbierane przez sensor zamocowany w uchu, a nie przez narażony na hałasy zewnętrzny mikrofon. Dzięki zastosowaniu Bone Conduction, rozmówca słyszany jest bardzo wyraźnie.

Technologia Multipoint pozwala natomiast na jednoczesne połączenie słuchawki z więcej niż jednym telefonem. Ponadto wydajna bateria zapewnia do 7 godzin rozmowy przy jednorazowym ładowaniu.

Zestaw słuchawkowy Bluetooth Motorola Endeavor HX1 będzie dostępna w Polsce od września 2009 w sugerowanej cenie detalicznej od 450 zł brutto.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.