Zarządzanie wieloma komputerami z podwójnymi monitorami

ATEN CS1642 / CS1644

Nowe 2- i 4- portowe przełączniki KVM z nowej serii CubiQ zapewniają dostęp do dwóch lub czterech komputerów z podwójnymi ekranami za pomocą jednej klawiatury, myszki lub konsoli. CS1642 i CS1644 pozwalają na obsługę dwóch wysokiej rozdzielczości ekranów DVI w tym samym czasie. 2- lub 4-portowe przełączniki Dual View KVMP z wbudowanym 2-portowym hubem USB 2.0 umożliwiają także scentralizowany dostęp do dodatkowych urządzeń zewnętrznych. Przełączniki pracują zarówno na złączu cyfrowym DVI jak i na analogowym oraz pozwalają na niezależne przełączanie KVM, USB i audio. Oba modele obsługują rozdzielczości do 2 560 x 1 600 (DVI Dual Link). Funkcja Video DynaSync zapewnia automatyczną ich optymalizację. Zarówno CS1642, jak i CS1644 obsługują 2.1- kanałowy system dźwięku przestrzennego.

CS1642 i CS1644 umożliwiają przesył obrazu o wysokiej rozdzielczości (2560×1600 pikseli dla  dual link DVI oraz 1920×1200 pikseli dla single link DVI) w trybie szerokopasmowym. Wbudowany system Video DynaSync sprawia, że rozdzielczość obrazu jest automatycznie optymalizowana. Dzięki funkcji HDCP Compliant przełączniki obsługują urządzenia w standardzie HDCP. Nowe przełączniki firmy ATEN zapewniają także dźwięk High Definition Audio w standardzie 2.1 channel surround.

Panel kontrolny pozwala na niezależne i proste przełączanie między KVM i urządzeniami zewnętrznymi przy pomocy przycisków na przednim panelu przełącznika (przyciski wyboru trybu i wyboru portu) lub poprzez klawisze funkcyjne klawiatury. Co więcej, wyświetlacz LED zawiera ikony, które informują o statusie portu i trybu, w jakim on funkcjonuje. Przyciski wyboru trybu i wyboru portu wyposażone zostały dodatkowo w ikony LED ukazujące status KVM, USB lub dźwięku. Dzięki temu użytkownik może słuchać muzyki odtwarzanej na jednym komputerze i jednocześnie pracować, grać lub obsługiwać inne urządzenia peryferyjne przyporządkowane innemu systemowi.

Przełączniki CS1642 i CS1644 oferują najnowsze technologie emulacji klawiatury i myszy w celu bezbłędnego startu oraz przyłączania w czasie rzeczywistym, a dzięki funkcji bypass współpracują ze wszystkimi sterownikami wielofunkcyjnej myszy.

Nowe KVMP DVI są kompatybilne ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi (Windows 2000/XP/Vista, Linux, Mac, Sun oraz FreeBSD).

Przełączniki CS1642 i CS1644 są już dostępne w Polsce. Sugerowane detaliczne ceny wynoszą odpowiednio 1 573 i 2145 PLN netto. W Polsce dystrybutorem produktów ATEN jest firma AJM Electronics.

Zobacz naszą wideorecenzję!