PS3 Slim, czyli konsola jeszcze mniejsza, cieńsza i w dodatku - lepiej się sprzedająca

150 tysięcy konsol Playstation 3 Slim rozeszło się w 3 dni

Sony informuje, że w ciągu zaledwie trzech dni od rynkowej premiery swojej nowej, cienkiej konsoli Playstation 3 Slim, zdołało sprzedaż 150 tysięcy jej egzemplarzy.

Było oczywistym, że konsola Playstation 3 Slim będzie niezwykle popularna, jak tylko pojawi się na rynku. W końcu jest mniejsza, bardziej energooszczędna i tańsza od swojej większej siostry, zachowując jej wszystkie największe zalety. Na początek, czytaj w ciągu pierwszych trzech dni, aż 150 tysięcy osób zdecydowało się na zakup nowej konsoli. Dla porównania premiera zwykłej „plejstacji” była mniej huczna – w tym samym okresie rozeszło się tylko 88 tysięcy urządzeń. Do dnia dzisiejszego tylko w japońskich domach można znaleźć ponad 3 miliony 400 tysięcy sztuk Playstation 3.

Najszczęśliwsi z takiego obrotu sprawy są oczywiście włodarze japońskiego producenta, którzy przyznają jednak, że nie spodziewali się tak ogromnej popularności cienkiej konsoli z Blu-Rayem.

Playstation 3 Slim – jak jest wyposażona, ile waży, ile kosztuje? Sprawdź!

Oczywiście ten „szał” na zakupy konsoli PS3 Slim w końcu minie i znowu będzie ona numerem 4 w klasyfikacji najlepiej sprzedających się konsol na rynku japońskim, za Nintendo Wii, DSi oraz PSP. Xbox 360 zajmuje dalsze miejsce – tygodniowo w Japonii sprzedaje się tam około 5 tysięcy sztuk konsoli Microsoftu.

Sprawdź co słychać u naszego Gameblogera!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.