Czy KE pozbawi nas możliwości zakupu iPhone'ów?

Czy iPhone będzie zakazany w Europie?

Jeśli nie byliście na dwumiesięcznych wakacjach na bezludnej wyspie, to z pewnością wiecie, że Apple trafiło pod lupę Komisji Europejskiej. Sprzedaż iPhone'a może być nawet zakazana...

Według najnowszych doniesień, Komisja Europejska wzięła pod lupę ostatnie wypadki z udziałem urządzeń Apple’a, a konkretniej iPhone’a i iPoda Touch, które miały miejsce w Europie. Wybuchające produkty na tyle niepokoją KE, że ta ostrzegła firmę z Cupertino o możliwości wydania zakazu sprzedaży iPhone’a na terenie całej Unii Europejskiej, jeśli będzie on zagrażał zdrowiu lub życiu jego użytkownikom. Wszyscy doskonale wiemy, że eksplodujące urządzenia elektroniczne nie są niczym nadzwyczajnym, jednak najgłośniejsze sprawy zawsze dotyczą największych firm – tutaj pech Apple’a.

Jabłkowy producent na razie nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Komisja Europejska nie podjęła jeszcze żadnych decyzji, jednak bacznie przygląda się zarówno konstrukcji urządzeń, jak i przypadkom wybuchających i płonących produktów Apple’a.

Jakie telefony wpadły niedawno w ręce naszemu Mobileblogerowi?

Pierwsze ostrzeżenie KE wydała w połowie sierpnia, jednak Apple w odpowiedzi kompletnie nie poczuwa się do odpowiedzialności za swoje wybuchające produkty, obstając przy stanowisku, że to nie jej wina.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.