Dwudzieste urodziny Panda Security

Dwudzieste urodziny Panda Security

Panda Security

Od czasu powstanie w 1990 roku w Bilbao w Hiszpanii, Panda Security była doceniana przez branżę analityków oraz media technologiczne za wprowadzanie kilku najbardziej znaczących udoskonaleń w branży ochrony komputerów. Jest pierwszą firmą, która zastosowała technologię „cloud” (w chmurze), skanującą i analizującą złośliwe oprogramowanie w połączeniu z Kolektywną Inteligencją, zaawansowanym systemem wykrywania zagrożeń w czasie rzeczywistym i opierającym się na globalnej społeczności użytkowników. Ponadto Panda Security jako pierwszy dostawca oprogramowania zabezpieczającego wprowadziła ostatnio całkowicie darmowy, oparty na technologii cloud computing, program antywirusowy dla indywidualnych użytkowników Panda Cloud Antivirus.

– 20 rocznica istnienia Panda Security to historyczne wydarzenie dla firmy oraz możliwość przedstawienia  sukcesu jaki osiągnęliśmy w tworzeniu najbardziej zaawansowanych i efektywnych rozwiązań zapobiegawczych i wykrywających  złośliwe oprogramowanie – mówi Juan Santana, prezes Panda Security. – Projektowanie złośliwego oprogramowania w czasie ostatnich dwudziestulat stale się rozwijało, a naszym celem zawsze było być o jeden krok przed coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami – dodaje.

Poniżej prezentujemy podsumowanie najważniejszych wydarzeń w historii Panda Security:

  • 1990 r. – założenie firmy przez Mikel Urizarbarrena w Bilbao, Hiszpania
  • 1998 r. – Panda Security jako pierwsza firma stosuje codzienną aktualizację sygnatur
  • 2004 r. – firma wprowadza technologie TruPrevent, pierwszy Host Intrusion Prevention System (HIPS) dla wszystkich typów komputerów, stacji roboczych i domowych komputerów
  • 2007 r. – zmiana nazwy z Panda Software na Panda Security oraz debiut NanoScan pierwszego skanera antywirusowego on-line opartego na technologii cloud (chmura)
  • 2009 r. – wprowadzenie Cloud Anitivirus, pierwszy w branży, darmowy antywirus dla indywidualnych klientów oparty na technologii cloud.