Googlle, czyli Goog11e

Googlle, czyli gigant obchodzi 11 urodziny

Firma Google obchodzi 11. rocznicę swojego istnienia, co postawiła uczcić w dość niekonwencjonalny sposób. Zagadek jest jednak więcej...

W dniu wczorajszym logo największej na świecie wyszukiwarki internetowej przyprawiło o ból głowy wielu internautów, bowiem wszyscy zastanawiali się, dlaczego wygląda ono tak „Googlle”, zamiast tak „Google”. Odpowiedź jest banalna, dwie małe literki „l”, wyglądające tak samo jak dwie jedynki, oznaczają jedenastą rocznicę powstania firmy. Dlaczego jednak rocznica obchodzona była właśnie 27 września?

Niezwykle interesującym jest fakt, że właściwa data narodzin wyszukiwarki Google nie jest znana nawet jej twórcom. W zeszłym roku jubileuszowe logo na 10. rocznicę powstania ujrzało światło dzienne 2 września, czyli trzy tygodnie wcześniej, niż teraz. Oficjalnie natomiast, firma Google powstała 4 września, bowiem właśnie ta data widnieje we wszystkich prawnych dokumentach. Jednak gigant z Mountain View może wybrać sobie jeszcze trzecią datę do obchodzenia urodzin, a mianowicie 15 września – właśnie w tym dniu, w 1997 roku, została zarejestrowana domena Google.com.

Zobacz, czy Google i Microsoft wykończą się nawzajem?!

Dlaczego zatem w tym roku padło na 27 września? Tego nie wiemy ani my, ani samo Google. Być może po prostu firma zapomniała o swoich własnych urodzinach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.