Touch HD 2 w odróżnieniu od swojego poprzednika (na zdjęciu) oparty będzie na systemie Android

HTC Touch HD 2 z… Androidem!

HTC Touch HD 2

Ewoluujący system operacyjny Google Android zyskuje coraz większą uwagę HTC. Firma już dawno dodała do swojej oferty kilka smartfonów właśnie z platformą Android, jednak teraz po raz pierwszy w tę platformę zostanie wyposażony następca modelu, który wcześniej oparty był na systemie Microsoftu. Bardziej spodziewać by się można obecności w nowym smartfonie systemu Windows Mobile 6.5, ale HTC chyba zauważyło, że zmiany w stosunku do poprzedniej wersji są wyłącznie kosmetyczne. Stąd przejście na innowacyjną platformę Google, co z pewnością jest bolesnym ciosem dla potentata z Redmond.

Sprawdź jak sprawuje się inny smartfon z Androidem – HTC Magic w Chip TV

Według pewnych źródeł, kontynuator serii Touch HD ma być znacznie szybszy od swojego poprzednika, co więcej – szybszy od większości smartfonów HTC na rynku. Być może pod maską nie znajdziemy procesora Snapdragon z taktowaniem 1 GHz, ale z pewnością szybszy niż obecnie wykorzystywany układ firmy Qualcomm z zegarem 528 MHz.

Platforma Android nie tylko dla smartfonów – zobacz netbooka z systemem Google’a

Smartfon Touch HD 2 ma posiadać również duży, 3,8-calowy wyświetlacz dotykowy. Choć nie wiadomo, czy ekran korzystać będzie z technologii multidotyku, to platforma Android daje taką możliwość, w przeciwieństwie do WM6.5.

Teraz musimy tylko czekać na oficjalną zapowiedź nowego smartfona HTC, wraz z informacją o jego dostępności i cenie.