IFA 2009: 58- i 65-calowe plazmy marki Panasonic

Panasonic VIERA TX-P58V10 / TX-P65V10

Seria V10 charakteryzuje się kontrastem dynamicznym na poziomie 2 000 000:1. Ten wynik zawdzięcza wyższej jasności, zapewnianej przez technologię NeoPDP, a także ulepszeniom mechanizmu Real Black Drive System (system wstępnego wyładowania). Wyświetlacze plazmowe wykorzystują samoświecące panele, w których każdy piksel jest oświetlony. Światło z każdego piksela, czy to na środku ekranu czy na jego obrzeżach, jest regulowane, co pozwala uzyskać równomierny rozkład jasności na całym ekranie. Szeroki kąt widzenia oznacza ponadto, że obraz nie wydaje się ciemniejszy na krawędziach.  W serii V10 zastosowano system Sub-field Drive Intelligent Frame Creation Pro o częstotliwości 600 Hz, który pozwala uzyskać rozdzielczość ruchomego obrazu na poziomie 1080 linii.

Funkcja Digital Cinema Colour pokrywa 120% zakresu kolorystycznego HDTV. Ponadto wyświetlacze w telewizorach z serii V mają certyfikat THX, oznaczający, że obrazy, które pokazują, są bliskie zamierzeniom filmowców. Telewizory VIERA oferują także szereg funkcji sieciowych, które sprawiają, że nie są one przeznaczone do pasywnego oglądania, ale do aktywnego wykorzystywania.

Panele plazmowe są produkowane całkowicie bez użycia ołowiu, a ich żywotność sięga 100 tys. godzin. W modelach o przekątnej 58 i 65 cali zastosowano także szereg ekologicznych funkcji. Przykładowo, tryb Eco ogranicza zużycie energii, dopasowując luminancję do jasności pomieszczenia i innych czynników.

Nowe telewizory będą dostępne na rynku w  czwartym kwartale 2009 r. w cenach: