Kupujesz elektronikę? Uważaj na regulaminy sklepów internetowych

IFA 2009: Bardzo smukły i cienki telewizor Philipsa

Philips 40PFL8664

Model 40PFL8664 jest jednym z pięciu nowych odbiorników opartych na technologii LED pokazanych przez Philips na targach IFA, przy czym nowa gama obejmuje zarówno modele LED (edge Lit), jak i LED Pro (backlit/local dimming). Poza smukłym wzornictwem i odtwarzaniem wyjątkowej jakości obrazu, technologia LED Philips zapewniać ma też dodatkowe korzyści w postaci zwiększonej wydajności energetycznej dzięki 40% redukcji zużycia energii w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD (CCFL).

W obudowie modelu 8664 technologia LED została zoptymalizowana z mechanizmem przetwarzania obrazu Pixel Precise HD w celu stworzenia ostrych, czystych i naturalnych obrazów. Technologia 100Hz Clear LCD oraz s panel LCD Full HD 1080P gwarantują, że całościowe czasy reakcji ograniczono do 3 ms. Nowy telewizor wyposażono także w technologię Philips HD Natural Motion, która umożliwia przetwarzanie obrazów w tempie 250 milionów pikseli na sekundę oraz wstawia interpolowane ramki w celu eliminacji irytujących wstrząsów – szczególnie w materiałach o niskiej częstotliwości obrazu takich jak filmy Blu-ray 1080p/24fps.

Panel oferuje ponadto wprowadzony przez Philips system Dynamic Contrast mający gwarantować idealną czerń i współczynnik kontrastu 80 000:1, podczas gdy 14-bitowy system przetwarzania obrazu (RGB) pozwala na odwzorowanie czterech bilionów kolorów. Model 40PFL8664 posiada niewidoczny system dźwiękowy o mocy 2 x10 watów z dwoma zasilanymi przednimi głośnikami – montowanymi za ekranem i skierowanymi do przodu przez osłonę ekranu – oraz dwoma zasilanymi tylnymi wooferami.

Model Philips 40PFL8664 wyposażono także w funkcję Net TV oferującą łatwy i szybki dostęp internetowy do szerokiego spektrum witryn z poziomu strony startowej/domowej wyświetlanej na ekranie telewizora. Treści internetowe są dostosowywane na ekranie telewizora i łatwo dostępne przy użyciu pilota TV. Funkcja Net TV przeznaczona i dostosowana jest do witryn internetowych europejskich partnerów, wśród których znajdują się między innymi: YouTube, eBay, TomTom, Meteo Group, Netlog, Funspot i MyAlbum oraz szereg lokalnych partnerów oferujących lokalne witryny najbardziej popularne w poszczególnych krajach.Otwarty dostęp za pośrednictwem dedykowanej przeglądarki proponowany jest też do całości zasobów Internetu, co pozwala widzowi na proste podłączenie telewizora do domowego routera przez port sieciowy odbiornika bez potrzeby uruchamiania komputera ani opłacania jakiegokolwiek abonamentu.

Model 40PFL8664 posiada certyfikację DNLA umożliwiającą dostęp do wszelkich plików muzycznych, obrazów i sekwencji video zapisanych na komputerach domowych lub innych urządzeniach pamięciowych przez wbudowany port Ethernet. Model wyposażony jest ponadto w następujące złącza: cztery gniazda HDMI v1.3a – wszystkie gniazda HDMI posiadają certyfikację CEC, w celu sterowania pozostałymi podłączonymi urządzeniami – dwa gniazda Scart oraz wejścia PC-In VGA oraz component video. Telewizor pozwala na łatwy dostęp do cyfrowych treści za pośrednictwem wbudowanego gniazda USB obsługującego odtwarzanie plików muzycznych MP3 i LPCM, obrazów JPEG i plików video MPEG1, MPEG2 oraz H.264/MPEG4.

Rekomendowana cena detaliczna brutto wynosi 6 499 PLN. Produkt dostępny w sprzedaży od września br.