IFA 2009: Drukarki dla sieciomaniaków

Samsung

Samsung przedstawia urządzenia z przyciskiem „Print Screen”. Pozwala on użytkownikom na szybki i łatwy wydruk tego, co w danej chwili widzą na ekranie swojego komputera, w tym przeglądarek internetowych lub innych aplikacji. Dzięki tej funkcji użytkownicy mają możliwość wydrukowania dokładnie tego co chcą, redukując tym samym ilość wydrukowanych stron – co jest częste przy wydrukach z Internetu, gdy drukarka drukuje także akapity, reklamy oraz inną niepotrzebną dla nas zawartość. Przycisk „Print Screen” jest umieszczony na panelu kontrolnym drukarki, dzięki czemu użytkownicy nie muszą korzystać z komputera, aby wydrukować interesujące ich materiały.

Nowe drukarki są także kompatybilne z oprogramowaniem Samsung AnyWeb Print, które przynosi użytkownikom kolejne korzyści. Pozwala na zaznaczenie i przeniesienie wybranej zawartości ze strony internetowej na nową stronę w komputerze, gdzie wybrana zawartość może być zapisana lub bezpośrednio wydrukowana. Oprogramowanie AnyWeb Print pozwala też użytkownikom na drukowanie tego, co rzeczywiście potrzebują, zamiast kilku pełnych stron w momencie, gdy potrzebują jedynie fragment z danej treści.

Nowe drukarki mają opływową, błyszczącą obudowę z powierzchnią ochronną na górze, która zapobiega pozostawianiu odcisków palców oraz chroni przed zadrapaniami. Całkowicie schowany w urządzeniu podajnik papieru, pozwala zapobiec osadzaniu się kurzu. Obudowa podajnika jest spójna z opływowym kształtem drukarki.

Modele ML-2525 i ML-2580 cechują się prędkością druku do 24 str./min. Możliwości sieciowe ML-2580N oraz pamięć 64MB oznaczają, że ten model jest propozycją dla użytkowników drukujących większe ilości materiału. Bezprzewodowa wersja ML-2525W będzie dostępna w drugiej połowie roku oferując większą elastyczność działania. ML-1910 i ML-1915 dysponują prędkością druku 18 str./min., i wydruk pierwszej strony poniżej 9 sekund.

Wszystkie cztery modele drukarek wyposażone zostały w te same typy tonerów, które są dostępne w dwóch wersjach: Standardowy na ok. 1 500 stron wydruków dla klientów zwracających uwagę na cenę zakupu nowego tonera oraz wysokowydajny na ok. 2 500 stron wydruków dla klientów drukujących dużo i chcących obniżyć koszt wydruku jednej strony.

Urządzenia wielofunkcyjne

Modele SCX-4600, SCX-4623F i SCX-4623FN oferują prędkość druku do 22 str./min., a także prędkość wydruku pierwszej strony poniżej 9 sekund. Faks w SCX-4623F i SCX-4623FN zapewnia wygodne rozwiązanie dla użytkowników, którzy często wykorzystują to narzędzie komunikacji. Funkcja Fax-to-PC sprawia, że otrzymany faks kierowany jest bezpośrednio do komputera. Jednocześnie aplikacja komputerowa konwertuje dokumenty na obrazy i pozwala użytkownikom na wysyłanie ich bezpośrednio przez faks. Oznacza to, że użytkownicy nie muszą drukować dokumentów przysłanych faksem, dzięki czemu redukują ilość zużytego papieru, tonera i energii elektrycznej.

Zobacz też inne drukarki Samsunga w naszych testach