IFA 2009: Głośniki jako pomost pomiędzy iPhone’em a komputerem

Sony SRS-GD50iP

2.1-kanałowy system głośnikowy PC firmy Sony jest wyposażony w złącze dokujące do iPoda, iPhone’a, iPhone’a 3G lub iPhone’a 3GS – pozwala słuchać dźwięku z komputera Mac lub PC albo iPoda, a jednocześnie porządkuje przestrzeń na biurku. Stacja dokująca ładuje baterię odtwarzacza, jednocześnie synchronizując go z biblioteką iTunes w komputerze Mac lub PC. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby bez wysiłku przełączać się między komputerem PC/Mac, iPodem/iPhonem albo innymi podłączonymi źródłami dźwięku.

Niższe częstotliwości są obsługiwane przez 40-watowy subwoofer, który jest wyposażony w długi przewód bas refleks zapewniający głęboki bas. Towarzyszą mu dwa 10-watowe głośniki satelitarne, które tworzą scenę dźwiękową z, według zapewnień producenta, żywymi tonami wysokimi i gładkimi tonami średnimi.

Stacja dokująca zawiera kontrolki do włączania zasilania, regulacji głośności i poziomu basów, synchronizacji z iTunes oraz przełączania źródeł dźwięku. Dostępne jest gniazdo na wtyczkę mini stereo do podłączenia odtwarzacza MP3 lub innych źródeł dźwięku. Stacja zawiera również gniazdo słuchawek, które umożliwia odsłuch ulubionych plików bez przeszkadzania innym.

Do głośników dołączony jest też pilot, który steruje zasilaniem, wyciszaniem, rozpoczynaniem i wstrzymywaniem odtwarzania, głośnością, poziomem basów, przeglądaniem i wybieraniem utworów z iPoda/iPhone’a, przechodzeniem do następnego lub poprzedniego utworu oraz przełączaniem źródeł dźwięku (iPod/iPhone, PC/Mac, MP3 lub inne źródło).