IFA 2009: Odtwarzacze Blu-ray w wersji bezprzewodowej

Sony wprowadza na rynek modele BDP-S560 i BDP-S760 wyposażone w interfejs Wi-Fi równocześnie z odbiornikiem AV STR-DN1000, co pozwala skompletować sieciowy system kina domowego.

Obydwa odtwarzacze, BDP-S560 i BDP-S760, oferują pełny zestaw funkcji Wi-Fi w uparciu o system komunikacji bezprzewodowej 802.11n. Obsługują także funkcję Wi-Fi Protected Setup (WPS), co oznacza możliwość ustanowienia bezpiecznego połączenia odtwarzacza z siecią bezprzewodową przez naciśnięcie jednego przycisku na routerze z tą funkcją. Podobnie odbiornik STR-DN1000, dzięki technologii S-AIR (Sony Audio Interactive Radio Frequency) Digital Wireless Ready, umożliwia korzystanie z dźwięku surround bez użycia kabli.

Ponadto interfejs bezprzewodowy w odtwarzaczach BDP-S560 i BDP-S760 umożliwia łatwe uaktualnianie oprogramowania przez Internet oraz korzystanie z atrakcyjnych możliwości oferowanych przez funkcję BD-Live. Funkcja ta, którą wykorzystuje coraz więcej filmów, pozwala pobierać ponadprogramowe dane zawierające na przykład dodatkowe sceny, zwiastuny filmów lub gry oparte na filmach. Obydwa odtwarzacze Blu-ray mają certyfikat DLNA, co daje możliwość pobierania plików JPG z innego urządzenia zgodnego z tym standardem, na przykład z komputera Sony VAIO, nawet jeśli nie znajduje się ono w tym samym pomieszczeniu.

Obydwa odtwarzacze Blu-ray mają być łatwe w obsłudze i nastawianiu. Zapewnia to funkcja Quick Start, która umożliwia uruchomienie odtwarzacza Blu-ray Disc w sześć sekund. Odtwarzacze są przyjazne dla użytkownika dzięki menu Xross Media Bar, a model BDP-S760 jest wyposażony w podświetlany pilot zdalnego sterowania, co ułatwia obsługę urządzenia w ciemności. Jest także łatwo dostępny port USB na panelu przednim, co umożliwia bezproblemowe przeglądanie zdjęć cyfrowych za pomocą odtwarzacza Blu-ray i telewizora HD. Dzięki technologii Precision Cinema HD sygnały standardowej rozdzielczości (DVD) konwertowane są na sygnały 1080p, co daje obraz o rozdzielczości bliskiej HD.

Najlepszy z całej serii — BDP-S760

Model BDP-S760 zawiera w sobie najbardziej zaawansowane technologie stosowane przez Sony w odtwarzaczach Blu-ray. Jest wyposażony w rozwiązania z serii ES (Elevated Standard), między innymi w funkcję HD Reality Enhancer, która wyrównuje odcienie i zmniejsza szumy, dzięki czemu obraz jest bardziej realistyczny. Do tego dochodzi funkcja Super Bit Mapping, która zapewnia naturalne odtwarzanie koloru w obrazie wideo.  Ponadto w modelu BDP-S760 zastosowano technologię Multi-channel Headphone Surround firmy Sony zapewniającą pełne wrażenie dźwięku surround nawet przy oglądaniu filmu ze zwykłymi słuchawkami.

Nowy odbiornik AV do systemu kina domowego

Oprócz gotowości do pracy w sieci bezprzewodowej model STR-DN1000 oferuje cztery wejścia HDMI, co pozwala podłączyć różne urządzenia zgodne ze standardem 1080p i cieszyć się obrazem zapewnianym przez technologie x.v.Colour Deep Colour. Ma on także wbudowaną własną technologię skalowania wideo 1080i, która koryguje drgania obrazu, zmniejsza szum tła i poprawia realistyczność kolorów ze źródeł sygnału wideo, które nie zapewniają jakości HD. Obsługę odbiornika STR-DN1000 ułatwia nowo opracowany graficzny interfejs użytkownika, dzięki któremu skonfigurowanie systemu kina domowego za pomocą ustawień na ekranie jest proste.

Podobnie jak odtwarzacze BDP-S560 i BDP-S760, odbiornik STR-DN1000 obsługuje najnowszą technologię dźwięku surround wysokiej rozdzielczości — dekodowanie nowych formatów kompresji dźwięku Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio zapewnia jakość nowej generacji, identyczną z jakością nagrań studyjnych o najwyższej rozdzielczości. STR-DN1000 jest wyposażony w opracowaną przez Sony technologię DCAC (Digital Cinema Auto Calibration), która ułatwia skonfigurowanie głośników dzięki pomiarom kluczowych parametrów, takich jak odległość, głośność i częstotliwość. Zapewniać to ma optymalny dźwięk surround przy słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów. W połączeniu z systemem dźwięku kinowego DCS (Digital Cinema Sound) z trybami studia filmowego technologia ta ma zapewniać dźwięk surround wysokiej jakości, taki jaki był w zamierzeniach twórców filmu. Odbiornik ma także port Digital Media umożliwiający odtwarzanie muzyki zapisanej na odtwarzaczach MP3, komputerach lub telefonach komórkowych. W sytuacji gdy bezprzewodowe odtwarzacze Blu-ray i domowe urządzenia audio w coraz większym stopniu tworzą szkielet sieci domowych te idealnie dopasowane produkty Sony oferują rozrywkę wyjątkowej jakości.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.