IFA 2009: projektor firmy Panasonic pracujący w trybie 2,35:1

Projektor wyposażono w nowy system optyczny Panasonic, który umożliwia pracę z rozdzielczością 1080p. Obrazy cechują się jasnością 1 600 lumenów i współczynnikiem kontrastu 80 000:1.

Model PT-AE4000 to następny etap w ewolucji projektora PT-AE3000. Urządzenie pracuje w trybie szerokoekranowym 2,35:1, który eliminuje problemy z nagraniami w formacie Cinemascope. Ciekawym rozwiązaniem jest Lens Memory 2, czyli funkcja zapamiętująca do sześciu różnych pozycji powiększenia/ostrości. Projektor ma także mechanizm wykrywający proporcje sygnału, dzięki czemu potrafi automatycznie przełączyć się między wyświetlaniem w trybie 16:9 a 2,35:1.

W projektorze dostępna jest m.in. zaawansowana korekta gamma, która pozwala swobodnie zmieniać poziom wejściowy i wyjściowy krzywej gamma.  Funkcja Waveform Monitor mierzy poziom jasności sygnału wideo i szybko wprowadza odpowiednie korekty, które optymalizują wyświetlanie pod kątem konkretnej konfiguracji kina domowego. Urządzenie wyposażono też w trzy złącza HDMI (w technologii Deep Colour i x.v.color).

Ruchomy obiektyw pozwala na korektę w pionie w zakresie 100 procent i w poziomie w zakresie 40 procent. Dzięki temu możliwy jest montaż pod sufitem bądź na uchwytach ściennych. Konstrukcja skupiona na obiektywie oraz cechy konserwacyjne, takie jak wymienny filtr boczny oraz górna lampa, ułatwiają montaż i konserwację.

Funkcja inteligentnego zarządzania zasilaniem dostosowuje moc lampy do wyświetlanego obrazu. Pominąwszy sceny, które wymagają pełnej jasności, lampa świeci z ograniczoną mocą, wyliczoną na podstawie analizy ponad 3 miliardów różnych wzorów obrazu. Zmniejsza to średnie zużycie energii przez projektor o 10 procent.

Projektor LCD Panasonic PT-AE4000 będzie dostępny od października 2009 r. u autoryzowanych sprzedawców projektorów kina domowego. Rekomendowana cena detaliczna wynosi 11 135 zł.

Zobacz jak radzą sobie projektory Panasonic w naszych testach

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.