IFA 2009: Słuchawki aktywnie tłumiące szumy

MDR-NC300D to słuchawki douszne wyposażone w cyfrową technologię tłumienia hałasów z otoczenia. Wyróżniają się one również ciekawą stylistyką.

Technologia AINC (Advanced Artificial Intelligent Noise Cancelling) stale monitoruje i analizuje dźwięki z otoczenia, aby na podstawie zebranych informacji wybrać optymalne rozwiązanie redukujące hałas w danym środowisku (np. w samolocie, pociągu, autobusie czy biurze pełnym ludzi). Następuje to całkowicie automatycznie, bez potrzeby wybierania odpowiedniego trybu przez użytkownika. Rezultatem ma być  czysty dźwięk i wierne odtworzenie każdej nuty. Szumy z otoczenia zostają zredukowane nawet do 98,4%.

Nowe słuchawki nie tylko tłumią hałas. Gwarantować mają jakość dźwięku w standardzie Hi-Fi, a cyfrowy wzmacniacz S-Master sprawiać ma, że muzyka z każdego źródła brzmi równie dobrze. Użytkownik może wybrać jeden z trzech trybów (filmowy, basowy lub normalny), aby dostroić dźwięk do własnych upodobań. Magnes neodymowy 16 mm zapewniać ma bogate, harmonijne brzmienie oraz głębokie basy.

MDR-NC300D to pionowe słuchawki douszne o ergonomicznym kształcie. Dołączono do nich miękkie wkładki silikonowe w 7 rozmiarach, aby każdy użytkownik mógł wybrać dla siebie najbardziej odpowiednie. Słuchawki mają również wygodny przełącznik, który umożliwia wyłączenie funkcji tłumienia hałasu z zewnątrz, jeżeli użytkownik chce np. wysłuchać komunikatów podczas lotu lub słyszeć, co dzieje się dookoła. Jedna bateria AA zapewnia nieprzerwaną pracę urządzenia do 20 godzin.

Dostępny jest również inny model słuchawek dousznych tłumiących hałasy z zewnątrz, MDR-NC33.  Gdy użytkownik znajduje się w podróży lub przebywa w hałaśliwym pomieszczeniu, redukują one szum otoczenia do 90%, a jedna bateria AAA umożliwia słuchanie muzyki do 100 godzin.

Dźwięk ma być czysty i przyjemny, a magnes neodymowy 13,5 mm gwarantować ma głębokie, wyraziste basy. Podobnie jak w modelu MDR-NC300D, kształt tych słuchawek zapewniać ma komfort użytkowania, a konsument ma do wyboru trzy rozmiary silikonowych wkładek.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.