IFA 2009: Telewizory niczym jednolita tafla szkła

LG wprowadza na rynek telewizory linii BORDERLESS, odznaczające się nie tylko nowoczesnymi technologiami, ale również ciekawym wzornictwem.

Ekran telewizorów serii BORDERLESS przechodzi w obramowanie bez zauważalnej krawędzi. W tradycyjnych telewizorach LCD ekran jest nieco zagłębiony i otoczony grubą plastikową ramą. Natomiast tu, dzięki jednowarstwowej konstrukcji, płaszczyzna ekranu jest wyrównana. Firma LG zadbała o to, aby wszystkie zewnętrzne elementy miały taki sam kolor, co ekran wyłączonego telewizora. Dzięki temu telewizor wygląda jak jednolita tafla szkła.

Aby uzyskać taki efekt, LG zastosował podczas produkcji obudowy nową technologię Injection Compression Molding zamiast tradycyjnego wycinania i tłoczenia, co pozwoliło uzyskać telewizor LCD o grubości 45 mm.

SL8000 to telewizor o rozdzielczości Full HD, wykorzystujący technologię LG TruMotion 200 Hz, która zmniejsza efekty rozmycia i smużenia przy szybko zmieniających się obrazach. Czas reakcji wynoszący 2 ms to dodatkowy atut urządzenia. Współczynnik kontrastu dynamicznego w nowym telewizorze LG wynosi 150 000:1.

Dzięki technologii Bluetooth umożliwia połączenie z kompatybilnym telefonem komórkowym i odtwarzanie muzyki lub przeglądanie zdjęć na wielkim ekranie. Wbudowany port USB 2.0 pozwala na odtwarzanie plików JPEG, MP3 i HD DivX wprost z zewnętrznego napędu dysków lub pamięci flash USB.

Model SL9000 1080p został wyposażony w podświetlenie LED, przez co urządzenie może pochwalić współczynnikiem kontrastu dynamicznego 3 000 000:1. Zastosowano w nim technikę LG TruMotion 100 Hz by wzmocnić ostrość i klarowność i zredukować smużenie. Urządzenie po

Model SL8000 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od października 2009 roku, zaś SL9000 miesiąc później.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.