IFA 2009: Zaawansowane algorytmy poprawiania obrazu w telewizorach Philipsa

Telewizory Philipsa

Nowinki technologiczne w obu modelach to: ekran w pełnej rozdzielczości 1 920 x 1 080, najnowsza wersja systemu Ambilight Spectra, który zapewnia realizm dzięki dokładnemu dopasowaniu zawartości ekranu poprzez rozszerzenie obrazu poza jego granice oraz funkcja internetowa Net TV, która pozwala uzyskać dostęp do informacji i rozrywki online po naciśnięciu jednego przycisku na pilocie. Seria 9604 jest dostępna w rozmiarach ekranu 32″ i 37″, a seria 9664 – w wersjach 42″ i 47″. Do obu telewizorów można dokupić system montażu na ścianie „always straight”.

Wyświetlanie obrazu

Na ekranie o pełnej rozdzielczości (1920x1080p), funkcja przetwarzania lokalnego kontrastu obrazu przyciemnia jego ciemne fragmenty, a przede wszystkim rozjaśnia fragmenty jaśniejsze. Zapewniać to ma optymalny kontrast o głębokiej czerni i optymalną jasność, dzięki kontrastowi dynamicznemu 80 000:1 w obu telewizorach.

Seria 9604 ma ekran Clear LCD 100Hz i czas reakcji 2 ms, co rozwiązuje problem rozmazania, typowy dla większości innych telewizorów LCD. Funkcja Double Frame Rate Insertion działa ze współczynnikiem odświeżania 100Hz. Wersja 2009 technologii Perfect Pixel HD przetwarza 500 milionów pikseli na sekundę. Każdy piksel pojawiającego się obrazu jest poprawiany, aby lepiej pasował do sąsiednich pikseli. Perfect Colors to połączenie nowych źródeł kolorów, zaawansowane przetwarzanie kolorów, zarówno dla obecnych, jak i nowych źródeł. 17-bitowa technologia Color Booster generuje 2 250 bilionów kolorów, oferując wspaniały, realistyczny obraz z naturalnymi odcieniami skóry i bieli.

Technologia Perfect Natural Motion zapewniać ma pozbawiony migotania i ostry obraz, co jest szczególnie ważne przy materiale źródłowym 1080p/24. Perfect Natural Motion szacuje ruch w obrazie i koryguje ruchy migoczące, zarówno w programach, jak i odtwarzanych filmach (np. z płyt DVD i Blu-ray).  Telewizor serii 9600 szczyci się rówież tegoroczną wersją technologii Ambilight Spectra 2 Philipsa, która precyzyjnie określa dominujące na ekranie kolory i generuje dokładnie dopasowane podświetlenie tła z dwóch stron ekranu na ścianę za telewizorem.

Dźwięk i Internet

Oba telewizory z serii 9600 posiadają wysokowydajne głośniki 2x 15 W. System głośników składa się ze zintegrowanych na przodzie kopułkowych głośników wysokotonowych, które osłonięte są kratkami. Duże głośniki niskotonowe wbudowano z tyłu telewizora.

Godną odnotowania nową funkcją w obydwu odbiornikach serii 9600 jest Net TV, która umożliwia prosty i szybki dostęp do wielu witryn internetowych ze strony startowej na ekranie telewizora. Funkcja Net TV dedykowała i dostosowała strony europejskich partnerów, wśród których są takie marki jak YouTube, eBay, TomTom, MeteoGroup, Netlog, Funspot i MyAlbum, oraz wielu lokalnych partnerów, oferujących najpopularniejsze strony internetowe w danym kraju. Treści internetowe są przygotowane tak, by można je było jak najwygodniej oglądać na ekranie telewizora i łatwo nawigować po nich przy pomocy pilota, bez potrzeby korzystania z dodatkowych dekoderów czy abonamentów oraz bez czekania na uruchomienie się laptopa.

Seria 9600 zawiera zintegrowany odbiornik DVB-T/DVB-C/MPEG-4 HDTV do odbioru obrazu w pełnej rozdzielczości tam, gdzie jest on dostępny. Seria 9600 szczyci się pięcioma wejściami HDMI 1.3a EasyLink, które zapewniają łatwe podłączanie urządzeń HDMI. Oprócz funkcji Net TV, zawiera także złącza Wi-Fi i sieciowe z protokołem DNLA – umożliwiające dostęp do komputera i wszystkich treści w sieci, aby cieszyć się filmami, zdjęciami i muzyką.

Rekomendowana cena detaliczna brutto wynosi:

  • 32PFL9604H/12 – 5 499 PLN
  • 37PFL9604H/12 – 6 499 PLN
  • 42PFL9664H/12 – 8 299 PLN
  • 47PFL9664H/12 – 9 499 PLN