iPod Touch 3G z nowym procesorem i większymi możliwościami graficznymi

iPod Touch z szybszym procesorem

Apple iPod Touch 3G

Na wczorajszej konferencji Rock and Roll Event, Steve Jobs nie zdradził żadnych informacji dotyczących nowej generacji odtwarzaczy iPod Touch. O pewnych zmianach dowiadujemy się ze strony Apple’a, która została zaktualizowana po wydarzeniu, które odbyło się w San Francisco. Rewolucji nie ma – wszyscy spodziewali się iPoda Touch z wbudowaną kamerą, tymczasem aparat otrzymała tylko seria Nano. Co więc nowego znajdziemy w iPodzie Touch 3G?

Po pierwsze szybszy procesor ARM Cortex-A8, ten sam użyty w najnowszym iPhone’ie 3GS. Aktualizacja dotyczy również możliwości graficznych. Dzięki zintegrowanemu, graficznemu rdzeniowi PowerVR SGX, nowy iPod obsłuży Open GL ES 2.0. Na szczęście żywotność baterii pozostanie bez zmian, co oznacza, że odtwarzacz z 3,5-calowym ekranem dotykowym, WiFi i Bluetoothem, dostarczy 30 godzin ciągłego odtwarzania muzyki lub 6 godzin odtwarzania filmów.

Zobacz relację z konferencji Rock and Roll Event

Oczywiście zabraknąć nie mogło również nowej wersji systemu operacyjnego iPhone OS 3.1. Nowy iPod jest również reklamowany jako świetna konsola do gier – między innymi dzięki nowego układowi graficznemu.

Sprawdź ile kosztować będzie starszy iPod Touch

Apple iPod Touch trzeciej generacji z wbudowaną pamięcią o pojemności 32 i 64 GB, będzie sprzedawany w cenach 300 i 400 dolarów. W przeliczeniu daje to kwoty powyżej 850 i 1150 złotych. W Polsce oczywiście należy spodziewać się „nieco” wyższych cen.