Już niedługo rusza Microsoft Technology Summit 2009

Microsot Technology Summit to doroczna dwudniowa konferencja dla specjalistów IT, programistów oraz menedżerów IT. W roku ubiegłym konferencja odbyła się w Warszawie. Wzięło w niej udział blisko 3 000 osób.

Uczestnicy mogli wybierać spośród 11 równolegle odbywających się sesji. W sumie podczas Microsoft Technology Summit odbyło się 88 sesji technicznych, które pogrupowano w 14 obszarów tematycznych stanowiących przekrój przez wszystkie technologie Microsoft.

W czasie MTS wykłady prowadzili prelegenci z Polski i zagranicy. Konferencji towarzyszyły również laboratoria i warsztaty „Hands-on Labs”. Uczestnicy mogli spotkać się z wystawcami MTS, czołowymi przedstawicielami branży IT.

Miejscem, które było szczególnie chętnie odwiedzane przez uczestników konferencji była Strefa Ekspertów, gdzie można było uzyskać odpowiedzi na pytania z wielu różnych rozwiązań technologicznych. Wśród nich byli też pracownicy firmy Microsoft, prelegenci oraz Most Valuable Professionals (MVP). Konferencja stała się również doskonałą okazją do spotkania grona członków społeczności Microsoft, takich jak WSS.PL czy codeguru.pl oraz społeczności offline skupionych wokół portalu MS-groups.pl. Ważnym elementem społecznościowym był również konkurs Speaker Idol, którego zwycięzca wystąpi jako prelegent w konferencji MTS 2009. Jak wynika z opinii uczestników MTS 2008, wysoko został oceniony poziom merytoryczny konferencji oraz ogromna różnorodność dostępnych sesji.

Podczas tegorocznej, czwartej już edycji MTS przedstawione zostaną najnowsze technologie firmy Microsoft, które wkrótce pojawią się na rynku oraz przykłady ich zastosowań w środowisku biznesowym, programistycznym i konsumenckim. Swoje światowe prapremiery będą miały m. in. system operacyjny Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2.

Podczas licznych sesji oraz warsztatów, prowadzonych przez specjalistów z polskiego oddziału Microsoft oraz specjalnie zaproszonych gości z Europy i Stanów Zjednoczonych, przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania w takich obszarach jak nowe systemy operacyjne rozbudowane o elementy wirtualizacji, rozwiązania w zakresie komunikacji i współpracy (Exchange Server i Office Communication Server) oraz modele technologii Cloud Computing (Windows Azure). Uzupełnieniem części merytorycznej konferencji będą również laboratoria komputerowe oraz  Strefa Ekspertów.

Microsoft Technology Summit 2009 jest konferencją skierowaną do osób zawodowo zajmujących się technologiami informatycznymi, jak również do osób odpowiedzialnych za rozwój biznesu oraz do wszystkich pasjonatów nowych technologii w Polsce.

MTS 2009 odbędzie się 29 i 30 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (Pl. Defilad 1). Goście tegorocznej konferencji będą mogli uczestniczyć w 11 równoległych ścieżkach i około 100 sesjach i warsztatach technicznych o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, posegregowanych na 13 obszarów tematycznych (w tym m.in.: klienckie i serwerowe systemy operacyjne, komunikacja i współpraca, wirtualizacja, bezpieczeństwo, zarządzanie treścią, Cloud Computing, urządzenia mobilne). W konferencji weźmie udział około 60 ekspertów z Polski i z zagranicy. Również w tym roku program MTS 2009 obejmuje Strefę Ekspertów, konkurs Speaker Idol oraz laboratoria komputerowe. Swój udział zapowiedzieli także przedstawiciele czołowych firm z branży IT.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.