Multimedialna Nokia z dotykowym ekranem

Nokia na konferencji Nokia World przedstawia jeszcze jeden produkt, tym razem multimedialny telefon 3G z dużym ekranem dotykowym o rozdzielczości 360 x 640 pikseli.

W Stuttgarcie fiński producent zaprezentował jeszcze jeden model telefonu komórkowego o dość dziwnej, jak na tę firmę, nazwie – X6. Smartfon z systemem Symbian 9.4 Series 60, wyposażono w łączność WCDMA, 3,2-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 360 x 640 pikseli, procesor z taktowaniem 434 MHz, łączność WiFi b/g, 5-megapikselowy aparat z optyką Carl Zeiss, akcelerometr, funkcję rozpoznawania pisma, wyjście TV-out, Bluetooth 2.0 + EDR, aplikację Nokia Maps 3.0, funkcję Assisted-GPS, wbudowaną pamięć o pojemności 32 GB, a także dostęp do Ovi Store (i całego szeregu usług Ovi) i Facebooka, funkcję Playlist DJ, czy gry (m.in. Spore).

Bateria o pojemności 1320 mAh zapewni do 300 minut rozmów w UMTS lub do 406 godzin czuwania w trybie GSM. Oczywiście, jak na muzycznego smartfona przystało, do dyspozycji pozostaje 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe.

Rynkowa premiera Nokii X6 przewidziana jest na październik 2009 roku, zaś jej cena wyniesie przed opodatkowaniem 450 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1900 złotych. Całkiem sporo.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.