Adobe: najnowsze wersje popularnych edytorów zdjęć i wideo wchodzą na rynek

Oprogramowanie to dwa zaawansowane, lecz łatwe w użyciu produkty i stanowi najbardziej kompleksowe rozwiązanie do edycji zdjęć i wideo. Photoshop Elements 8 dostępny będzie w polskiej wersji językowej.

– Nowe oprogramowanie zostało stworzone w oparciu o zaawansowane technologie wykorzystywane w profesjonalnych wersjach programów Adobe. Jednocześnie postaraliśmy się, by edytory były łatwe w obsłudze — powiedział Doug Mack, Vice Prezes i Dyrektor Generalny Produktów Konsumenckich. – Wyposażyliśmy nowe wersje programów Photoshop Elements i Premiere Elements w sprawne narzędzia z wbudowaną inteligencją, które automatycznie analizują zdjęcia i rozpoznają twarze, śledzą ruch w filmach wideo ułatwiając dodawanie efektów specjalnych i w magiczny sposób umożliwiają wykonanie edycji za pomocą kilku kliknięć – dodał.

Wspólny Organizer – edycja i łączenie materiałów fotograficznych i wideo

W nowej wersji oprogramowania wprowadzony został zaawansowany moduł Organizer, który umożliwia wygodne zarządzanie wszystkimi zasobami cyfrowymi z jednego miejsca. Z poziomu Organizera można bezpośrednio przejść do pracy w obu edytorach. Nowa funkcja Auto-Analyzer automatycznie znakuje najciekawsze i najwyższej jakości zdjęcia oraz sekwencje wideo, a funkcja People Recognition inteligentnie rozpoznaje twarze na zdjęciach. Z kolei funkcja pełnoekranowego podglądu umożliwia wyświetlanie zdjęć i wideoklipów w trybie pokazu slajdów bezpośrednio w module Organizer oraz szybką edycję zdjęć i znakowanie sekwencji wideo w trakcie ich oglądania. Ponadto użytkownicy mogą teraz automatycznie synchronizować wszystkie swoje media na wielu komputerach.

Adobe Photoshop Elements 8 Windows

Photoshop Elements 8 posiada nowe funkcje i możliwości łatwej edycji. Funkcja Photomerge Exposure pozwala w prosty sposób łączyć wiele zdjęć z jednej sceny, wykonanych z lampą błyskową lub bez, aby uzyskać z nich idealnie naświetlone zdjęcie z widocznymi wszystkimi szczegółami. Nowa funkcja Recompose, która wykorzystuje technologię znaną z profesjonalnego Photoshopa CS4, umożliwia użytkownikom łatwą, automatyczną zmianę rozmiaru zdjęć bez zniekształcenia najważniejszych fragmentów. Ponadto podglądy Quick Fix umożliwiają wzrokowy wybór najlepszych ustawień kolorów, kontrastu i jasności z całej serii obrazów. Kiedy zdjęcia są już gotowe do pokazania użytkownik może skorzystać z gotowych, interaktywnych szablonów Online Album, które umożliwiają jednoczesne prezentowanie zdjęć i wideo.

Adobe Photoshop Elements 8 Mac

Photoshop Elements 8 w wersji dla użytkowników komputerów Macintosh zawiera wszystkie opcje edycji zdjęć dostępne w wersji Windows. Oprócz funkcji Photomerge Exposure i Recompose oraz podglądów Quick Fix program ten oferuje również funkcję Scene Cleaner, która pozwala poprawić serię zdjęć przez usunięcie niepożądanych obiektów, na przykład turystów lub samochodów. Program posiada też funkcję Smart Brush pozwala jednym pociągnięciem wprowadzać w określonym obszarze zdjęcia specjalne efekty, oraz pędzle Touch-Up, przyspieszające często wykonywane zadania, takie jak wybielenie zębów lub rozjaśnienie nieba.

Dodatkowo użytkownicy komputerów Mac mają dostęp do wszystkich funkcji menedżera Bridge CS4, co umożliwia szybkie porządkowanie w dostosowywanej przestrzeni roboczej z wykorzystaniem pełnoekranowego podglądu, z możliwością wyświetlania zbliżeń jednym kliknięciem myszy. Znakowanie ze słowami kluczowymi i różne opcje wyszukiwania ułatwiają szybkie znajdowanie zdjęć.

Premiere Elements 8 – szybsza i łatwiejsza edycja

Premiere Elements 8 oferuje nowe funkcje, które eliminują z procesu edycji wideo żmudną pracę i pozwalają łatwo tworzyć interesujące filmy. SmartFix zapewnia optymalną jakość każdego wideoklipu dzięki automatycznemu usuwaniu problemów z drgającym obrazem, kolorami i oświetleniem. Smart Trim wyznacza i pozwala usunąć najmniej interesujące i najgorszej jakości sekwencje wideo, a SmartMix doskonale wyważa elementy audio zapewniając profesjonalnej jakości dźwięk.

Użytkownicy mogą także wzbogacać swoje wideoklipy wprowadzając efekty specjalne. Nowe funkcje śledzenia ruchu pozwalają dodawać grafikę, tekst i efekty — na przykład „chmurki” z myślami bohaterów lub rozmycia odzwierciedlające ruch, które automatycznie podążają za obiektem w scenie. Opcja InstantMovie oferuje nowe tematy filmów i lepsze możliwości dostosowania, a filmy video mogą być udostępniane za pomocą nowych, interaktywnych szablonów Online Album, przez YouTube, urządzenia mobilne, albo na dyskach DVD lub Blu-ray.

Ceny i dostępność

Parogramy Adobe Photoshop Elements 8 i Premiere Elements 8 dostępne będa jako oddzielne produkty oraz w formie pakietu. Program Adobe Photoshop Elements dostępny będzie również w polskiej wersji językowej, oraz w wersji dla platformy Mac. W chwili obecnej nie jest znana jeszcze dokładna cena oraz dostępność produktów w Polsce. Orientacyjnie pojedynczy produkt ma kosztować ok. 100 Euro. Pakiet zaś – 150 Euro.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.