Nawigacja Trak z szybkim, dwurdzeniowym procesorem

Trak wprowadza do oferty 5-calową nawigacje GPS-530. Wraz z tym urządzeniem pojawią się na rynku odświeżone wersje dotychczasowych modeli GPS-430 oraz GPS-550.

GPS-530 wyposażono w 5-calowy ekran dotykowy marki Innolux. Został on zintegrowany z przednią obudową dzięki czemu razem tworzą gładką i jednolitą powierzchnię. Ekran o rozdzielczości 480 x 272 pikseli wraz z 65 tysiącami kolorów poza standardową nawigacją pozwala odtwarzać pliki wideo w wielu formatach, które standardowo obsługiwane są przez urządzenia bardziej zaawansowane i przeznaczone tylko do odtwarzania wideo, są to m.in. : AVI, RMVB, RM, MOV, MPEG.

Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Sirf Atlas IV taktowany zegarem 500 Mhz. Zintegrowana 20-kanałowa antena zapewniać ma dobry zasięg i pewną pracę również w terenach mocno zabudowanych. Standardem w urządzeniu jest FM Transmiter pozwalający na odtwarzanie komend głosowych z nawigacji na zewnętrznych radioodbiornikach. Wystarczy ustawić w nawigacji częstotliwość w nawigacji, tą samą częstotliwość ustawić na radioodbiorniku samochodowym. Jako wyposażenie opcjonalne dostępny będzie moduł Bluetooth, który może być wykorzystany jako zestaw głośnomówiący oraz wejście na kamerę zewnętrzną (AV-in) ułatwiającą parkowanie.

Obudowa urządzenia wykonana została z plastiku. Tył obudowy wykończono na wysoki połysk, natomiast wszystkie porty znajdujące się z boku urządzenia schowane zostały za specjalną klapką, jednocześnie chroniącą porty przed kurzem i zabrudzeniami. GPS-530 oparty jest na systemie Windows CE 6.0 z bezpośrednim dostępem do niego z poziomu interfejsu użytkownika. Wystarczy kliknąć na ikonę, a urządzenie zrestartuje się i uruchomi bezpośrednio w systemie Windows. Nowy system dostarczył możliwości tworzenia nowych interfejsów użytkownika i tak w urządzeniu znajdziemy zupełnie inne niż dotychczas menu. GPS-530 posiada liczne funkcje multimedialne takie jak odtwarzacz muzyczny (MP3, WMA) oraz video (AVI, WMV, MPEG), przeglądarkę zdjęć, funkcję E-book, kalkulator, notatnik, a także kalendarz.

W GPS-530 zastosowano wbudowaną pamięć flash 2 GB, którą dodatkowo można rozszerzyć przy pomocy kart SD lub SDHC o kolejne 8 GB. W zestawie z urządzeniem znajduje się ładowarka samochodowa, nowy model uchwytu marki TRAK z uproszczoną metodą mocowania do szyby, skrócona instrukcja obsługi, kabel USB oraz, w zależności od wybranej wersji, mapy wgrane do pamięci urządzenia.

Do wyboru będą dwa rodzaje map Navigo 9i PL oraz Navigo 9i EU. Mapa Europy podsiada szczegółowe plany 40 krajów z najnowszymi mapami TeleAtlas.

Zobacz jak radzą sobie inne nawigacje Traka w naszych testach

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.