Woo Jong Lee przewidywał również, iż do 2015 roku 28 procent wszystkich notebooków posiadało będzie właśnie ekrany OLED

OLED-owy notebook Samsunga w 2010 roku

Technologia OLED wciąż jest wielką nieobecną rynku IT, chociaż mówi się o niej od ładnych paru lat. W roku 2010 ma się to jednak zmienić, między innymi za sprawą firmy Samsung.

Wszyscy zapewne nie możecie się doczekać popularyzacji technologii Organic Light Emitting Diode, która w założeniu miała być znacznie tańsza i lepsza od dzisiejszych paneli LCD. Aktualnie jest jednak inaczej, bowiem nie licząc niewielkich ekranów w telefonach komórkowych czy odtwarzaczach multimedialnych, jedynym większym panelem OLED jest 11-calowy Sony XEL-1, który, owszem, jest dostępny, ale w zastraszająco wysokiej cenie. O swoich 15-calowych telewizorach OLED niedawno mówiło LG, a teraz to największy w tej kwestii producent zabiera się ostro do pracy.

Samsung w tej chwili posiada największa ilość urządzeń opartych na ekranach OLED (w tym dotykowych), ale na szczęście koreańskiej firmie znudziło się produkowanie wyłącznie małych paneli.

Dowiedz się, jakie tajemnice kryje technologia OLED

Według najnowszych doniesień, pierwszy notebook Samsunga z wyświetlaczem OLED na rynek trafi pod koniec 2010 roku. To wciąż jedynie zapowiedzi, ale wszyscy wiemy, że Samsunga stać na szersze wprowadzenie technologii OLED do użytku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.