Rusza inicjatywa Mozilla Service Week

Projekt Mozilla Service Week ma nieść pomoc potrzebującym

Między 14 a 21 września 2009 r. społeczność Mozilli będzie mieć okazję, aby podjąć wyzwanie i zrobić coś dobrego wykorzystując Internet.

Społeczność Mozilli uważa, że wszyscy ludzie powinni mieć łatwy dostęp do Internetu, mieć możliwość nauczenia się jego obsługi oraz korzystać z zasobów dostępnych online w komfortowy sposób. W ramach inicjatywy „Razem z Mozillą” społeczność Mozilli szuka osób mających talent do projektowania i rozwijania aplikacji, a także dysponujących po prostu wszechstronną wiedzą techniczną. Umiejętności internetowe, podstawowe lub zaawansowane, mają potencjał, żeby zmieniać życie ludzi i czynić sieć lepszym miejscem dla wszystkich.

Mozilla szuka osób, które chcą dzielić się, dawać, angażować się, tworzyć i współpracować poprzez oferowanie swojego czasu i umiejętności różnym organizacjom non-profit oraz osobom, które po prostu potrzebują wsparcia w obszarach związanych z technologią komputerową i Internetem. Społeczność Mozilli chciałaby przeszkolić i zachęcić jak najwięcej wolontariuszy, aby mogli oni na przykład:

  • Nauczyć starsze osoby jak surfować w sieci
  • Pokazać organizacjom pożytku publicznego, w jaki sposób można używać serwisów społecznościowych, aby zyskać nowych sympatyków i wolontariuszy
  • Zainstalować sieć bezprzewodową w szkole
  • Stworzyć poradniki dla komputerów sieciowych w bibliotekach
  • Nauczyć organizacje non-proft w jaki sposób aktualizować witryny lub bazy danych

Więcej na ten temat inicjatywy można przeczytać na stronie projektu: http://mozillaservice.org/learn_more/index/pl_PL. Rejestracja wolontariuszy oraz osób i organizacji potrzebujących pomocy odbywa się na również na stronie projektu (strona w j. polskim http://mozillaservice.org/home/index/pl_PL)

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.