Rusza inicjatywa Mozilla Service Week

Projekt Mozilla Service Week ma nieść pomoc potrzebującym

Mozilla Service Week

Społeczność Mozilli uważa, że wszyscy ludzie powinni mieć łatwy dostęp do Internetu, mieć możliwość nauczenia się jego obsługi oraz korzystać z zasobów dostępnych online w komfortowy sposób. W ramach inicjatywy „Razem z Mozillą” społeczność Mozilli szuka osób mających talent do projektowania i rozwijania aplikacji, a także dysponujących po prostu wszechstronną wiedzą techniczną. Umiejętności internetowe, podstawowe lub zaawansowane, mają potencjał, żeby zmieniać życie ludzi i czynić sieć lepszym miejscem dla wszystkich.

Mozilla szuka osób, które chcą dzielić się, dawać, angażować się, tworzyć i współpracować poprzez oferowanie swojego czasu i umiejętności różnym organizacjom non-profit oraz osobom, które po prostu potrzebują wsparcia w obszarach związanych z technologią komputerową i Internetem. Społeczność Mozilli chciałaby przeszkolić i zachęcić jak najwięcej wolontariuszy, aby mogli oni na przykład:

  • Nauczyć starsze osoby jak surfować w sieci
  • Pokazać organizacjom pożytku publicznego, w jaki sposób można używać serwisów społecznościowych, aby zyskać nowych sympatyków i wolontariuszy
  • Zainstalować sieć bezprzewodową w szkole
  • Stworzyć poradniki dla komputerów sieciowych w bibliotekach
  • Nauczyć organizacje non-proft w jaki sposób aktualizować witryny lub bazy danych

Więcej na ten temat inicjatywy można przeczytać na stronie projektu: http://mozillaservice.org/learn_more/index/pl_PL. Rejestracja wolontariuszy oraz osób i organizacji potrzebujących pomocy odbywa się na również na stronie projektu (strona w j. polskim http://mozillaservice.org/home/index/pl_PL)