Skype dla Windows Mobile ma odświeżony interfejs

Skype sprzedany za 2,75 mld dolarów

Jak informuje Rzeczpospolita, Skype został sprzedany. O wystawieniu na sprzedaż jednego z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, umożliwiającego nie tylko rozmowy głosowe i tekstowe, ale również rozmowy VoIP oraz wymianę plików, pisaliśmy przedwczoraj. Na kupców nie trzeba było długo czekać. eBay oddał 65 procent akcji firmy Skype Technologies za marne 2,75 miliarda dolarów. Nowymi akcjonariuszami zostali między innymi szwajcarski Index Ventures oraz Canada Pension Plan. Swój udział w firmie będzie mieć również współtwórca przeglądarki Netscape – Marc Andreessen – którego niedawno założona spółka Ansdressen-Horowitz jest częścią grupy inwestorów.

Co ciekawego słychać w Sieci? Sprawdź nasz Webblog

Transakcja, która w części (1,9 mld dolarów) zostanie sfinalizowana w gotówce, dojdzie do skutku w czwartym kwartale 2009 roku. Przypomnijmy, że eBay w 2005 roku kupił Skype’a za 3,1 miliarda dolarów i od tej pory, chociaż jest to jeden z najpopularniejszych komunikatorów, nie przynosi wymiernych zysków.

Skype jest dziełem szwedzkich programistów – Niklasa Zennströma i Janusa Friisa oraz grupy estońskich programistów z Tallinna. Pierwszy wydanie komunikatora wydano w 2003 roku, natomiast pełna wersja trafiła w ręce internautów w 2004 roku. Aktualnie Skype dostępny jest na platformach Windows, Mac OS, Linux oraz Windows Mobile – za darmo, na licencji Freeware. W Polsce z tego komunikatora korzysta około 4 milionów osób, zaś na całym świecie cieszy się on ponad 200 milionami zarejestrowanych użytkowników.