Sony Ericsson XPERIA X2 już oficjalnie

Wzmożony ruch w segmencie smartfonów skłonił firmę Sony Ericsson do oficjalnej prezentacji modelu XPERIA X2, wyposażonego w 3,2-calowy ekran dotykowy i system Windows Mobile 6.5.

Po wczorajszej konferencji Nokia World, na której fiński producent przedstawił dwa smartfony przeznaczone na rynek high-end – Nokię X6 oraz N97 Mini, a także po późniejszej zapowiedzi telefonu HTC Touch2, szwedzko-japońska spółka odpowiada oficjalną, choć bardzo nieśmiałą zapowiedzią smartfona XPERIA X2, który podobnie jak wymieniony model HTC, będzie oparty na nowym systemie Windows Mobile 6.5. Nowa XPERIA, o której głośno jest już od jakiegoś czasu, wyposażona jest w mniejszy niż wcześniej przypuszczano, 3,2-calowy ekran dotykowy (oficjalnie nie potwierdzono, że w technologii OLED) o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, łączność EDGE i 3G, 8,1-megapikselowy aparat fotograficzny z autofokusem, stabilizacją obrazu, funkcją geotaggingu, 16-krotnym zoomem cyfrowym i fleszem, a także klawiaturę QWERTY.

Więcej szczegółów na razie Sony Ericsson nie chciał zdradzić. O cenie i konkretnej dacie premiery również nie było mowy, chociaż wiadomo, że debiut nastąpi po 6 października, kiedy to na rynek trafi system Windows Mobile 6.5. Na osłodę w galerii znajdziecie kilka oficjalnych zdjęć telefonu XPERIA X2.

Odwiedź również nasz Mobileblog, na którym znajdziesz informacje o najnowszych smartfonach Nokii

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.