Udoskonalona nawigacja marki TomTom

Nowe urządzenia nawigacyjne łączą technologię TomTom IQ Routes, nowy design i zoptymalizowany interfejs użytkownika.

Seria TomTom GO x50 wyznacza trasę na podstawie bazy historycznych pomiarów prędkości, która zawiera ponad 800 miliardów takich pomiarów zebranych na 15 milionach kilometrów dróg w 24 krajach Europy. W czasie drogi urządzenie TomTom, biorąc pod uwagę zmieniające się warunki na drodze, na bieżąco sprawdza czy jest możliwe wyznaczenie szybszej trasy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii IQ Routes i odbiornika RDS-TMC.

Seria TomTom GO x50 zawiera także po raz pierwszy funkcję obsługiwania urządzenia głosem. Ponad 100 różnych zadań planowania trasy może być aktywowanych za pomocą poleceń wydawanych głosem. Ponadto TomTom GO x50 posiada udoskonalony głośnik. Seria TomTom GO x50 została wyposażona w uchwyt Active Dock z wbudowanym odbiornikiem RDS-TMC Traffic. Dzięki temu kierowca w czasie podróży zagranicznych, otrzymuje informacje o natężeniu ruchu, bez potrzeby podłączania dodatkowych kabli.

Dodatkowo, nowe menu zawiera funkcję częstych celów podróży – urządzenie zapamiętuje najczęściej wybierane przez kierowcę adresy dzięki czemu wyznaczenie później tej samej trasy jest szybsze i łatwiejsze. Oprócz tego do menu wyznaczania trasy została dodana funkcja Eco Routes, dzięki której kierowcy mogą wybrać najbardziej ekonomiczną trasę.

Seria TomTom GO x50 zapewnia większe pokrycie map, w tym po raz pierwszy Malty, Grecji i Turcji. Ponadto wszystkie urządzenia serii GO x50 oferują technologię MapShare, która umożliwia użytkownikom nanoszenie poprawek bezpośrednio na urządzeniu TomTom i dzielenie się z nimi z pozostałym członkami społeczności przez TomTom HOME – darmową aplikację dla użytkowników nawigacji TomTom.

  • TomTom GO 950 jest wyposażony w preinstalowane mapy Stanów Zjednoczonych, Kanady i 45 krajów Europy. Ponadto oferuje technologię EPT (Enhanced Positioning Technology), która zapewnia nieprzerwalność sygnału GPS nawet w czasie jazdy przez tunel. 
  • TomTom GO 750 jest wyposażony w mapy 45 krajów Europy.
  • TomTom GO 550 jest wyposażony w mapy Europy Środkowo-Wschodniej.

Seria TomTom GO x50 będzie dostępna w Polsce jesienią 2009 roku. Oficjalne ceny zostaną podane w momencie wejścia nawigacji na rynek.

Zobacz też nasze rankingi urządzeń nawigacyjnych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.