Najszybsza jednoprocesorowa karta ATI

Wideorozmowy w HD na wybranych kartach SAPPHIRE

SimHD IM jest plug-inem podnoszącym jakość obrazu podczas wideokonferencji odbywających się za pomocą popularnych programów do komunikacji (takich jak Skype/MSN/Yahoo Messenger). Dzięki obsłudze technologii ATI Stream możliwe jest to w czasie rzeczywistym, a większość obliczeń wykonywana jest przez procesor karty graficznej.

– Technologia SimHD jest znana z podnoszenia jakości większości formatów wideo (w tym DVD) do jakości bliskiej High Definition – mówi George Tang, wiceprezes firmy ArcSoft. – Teraz po raz pierwszy technologia ta została zastosowana w celu dostarczenia użytkownikom wysokiej jakości obrazu w czasie rzeczywistym podczas wideokonferencji – dodaje.

– Technologia ATI Stream jest obsługiwana przez wszystkie nasze nowe karty graficzne – mówi Bill Donelly, Dyrektor ds. Public Relations w SAPPHIRE Technology. – Jest ona dołączona do najnowszych sterowników a liczba wspomaganych przez nią aplikacji cały czas rośnie. ArcSoft jest pierwszą firmą, która wykorzystuje ATI Stream w czasie rzeczywistym – dodaje.