Wielkie widowisko e-sportowe w październiku

W dniach 2-4 października w Łodzi w ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu komiksu i Gier odbędzie się ciekawe wydarzenie w branży gier komputerowych i konsolowych w naszym kraju.

Przez trzy dni kilkuset najbardziej utalentowanych graczy z całej Polski rywalizować będzie podczas finału rozgrywek Ligi Cybersport oraz międzynarodowego turnieju Pan-European Tournament. Elektroniczne współzawodnictwo w blasku reflektorów toczyć się będzie o tytuły mistrzowskie oraz nagrody pieniężne i rzeczowe, których łączna wartość wyniesie blisko 200 000 złotych.

Wielki finał Ligi Cybersport jest kulminacją piątego sezonu rozgrywek gier komputerowych i konsolowych. Na deskach specjalnie przygotowanych scen zmierzą się najlepsi zawodnicy z całego kraju, którzy swoje niezwykłe umiejętności udowodnili podczas kilkumiesięcznej wirtualnej rywalizacji w internetowych eliminacjach. Finałowe zmagania rozgrywać się będą w najpopularniejsze produkcje komputerowe – Call of Duty 4: Modern Warfare Counter-Strike 1.6, Need for Speed Undercover, WarCraft III: The Frozen Throne, America’s Army oraz Command & Conquer: Red Alert 3.

Tuż obok ligowych potyczek o tytuł Mistrza Gier Komputerowych toczyć się będzie wirtualna rywalizacja kobiet przebiegająca w ramach pierwszego w historii Polski międzynarodowego turnieju Counter-Strike 1.6 nazwanego Pan-European Tournament. W rozgrywkach udział weźmie dwanaście kobiecych zespołów. Dziesięć miejsc przeznaczonych jest dla zagranicznych drużyn. Wśród międzynarodowych zespołów do Polski zawitają ekipy z Niemiec, Danii, Hiszpanii, Szwecji, Bułgarii, Węgier oraz Czech. Polskie drużyny będą miały zagwarantowane dwa turniejowe miejsca. O tym, który polski zespół pojawi się podczas wielkiego finału LAN zorganizowanego 2-4 października w Łodzi zadecydują internetowe eliminacje. Na zwycięzców wirtualnych rozgrywek Pan-European Tournament czekać będą nagrody pieniężne o łącznej wartości 6 tysięcy dolarów.

Oprócz widowiskowych pojedynków gwiazd e-sportu, na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje, dziesiątki turniejów otwartych oraz konkursów zorganizowanych w ramach platformy Cyberarena36i6. W przygotowanej strefie widzowie będą mogli zagrać w najpopularniejsze i najnowsze produkcje komputerowe i konsolowe. Turnieje dla publiczności będą rozgrywane przez cały dzień, równolegle ze zmaganiami zawodników. Na najlepszych uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.