Zablokuj skradzionego laptopa

Metoda ochrony danych CLEARSURE zapobiega odczytaniu informacji ze skradzionych lub zagubionych komputerów za pomocą zdalnego usuwania danych nawet, gdy komputer jest wyłączony.

Z początkiem września firma Fujitsu rozpocznie sprzedaż, na razie na rynku japońskim, nowego modelu dla klientów biznesowych – LIFEBOOK FMV-S8390. Charakteryzować go będzie przede wszystkim technologia zabezpieczeń CLEARSURE.

LIFEBOOK FMV-S8390 zawiera specjalnie zaprojektowany moduł komunikacyjny i dysk twardy z technologią szyfrowania. Po podłączeniu do serwera kontroli Fujitsu za pośrednictwem Internetu i dzięki technologii CLEARSURE klienci mogą wysyłać polecenia przez sieci PHS w celu zablokowania dostępu do komputera. W zależności od sytuacji, użytkownicy mogą wykorzystywać dwie komendy „PC Lock” – uniemożliwia uruchomienie komputera, czy „data deletion” – odpowiada za zdalne usuwanie danych z dysku twardego. W rzeczywistości, „kasowanie danych” nie usuwa ich, a jedynie klucz szyfrowania znaleziony w HDD, który jest niezbędny do deszyfracji. CLEARSURE działa nawet, jeśli komputer jest wyłączony. Musi on jedynie znajdować się w zasięgu sieci PHS i dysponować źródłem zasilania np. w postaci baterii.

Urządzenia wykorzystujące PHS potrzebują mniej energii elektrycznej, niż w przypadku UMTS. Jest to duży plus, jednak należy zaznaczyć, że PHS to technologia komórkowa rozpowszechniona głównie w Japonii i Chinach. Z tego też powodu prawdopodobnie nigdy nie pojawi się w Europie.

LIFEBOOK FMV-S8390 został wyposażony w matrycę 13.3″ wide XGA LCD, o rozdzielczości 1 280 x 800 pikseli. Dodatkowo oprócz standardowego wyposażenia jakim są rozszerzenia typu karta WiFi, muzyczna, graficzna, czy Gigabit LAN, laptop ma wbudowany 1 GB pamięci DDR3 i dysk twardy 160 GB. Jego wysoka cena oscyluje w granicach 6 500 – 7 500 zł w zależności od użytego w zestawie procesora: Intel Celeron 900 (2,20 GHz) lub Intel Core 2 Duo P8700 (2,53 GHz). Do laptopa dołączony jest system operacyjny Windows Vista Business.

Każdy, kto zdecyduje się na zakup laptopa będzie mógł korzystać ze wszystkich funkcji CLEARSURE bez dodatkowych konfiguracji i opłat.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.