Dzięki technologii D-Link Green zapora DFL-160 jest ekologicznym urządzeniem, które automatycznie wykrywa aktywność portów oraz długość kabla i odpowiednio reguluje pobór mocy

Zapora UTM dla małych sieci domowych i biurowych

Firma D-Link wprowadza na rynek małych sieci domowych i biurowych (SOHO) pierwszą zaporę z ujednoliconym zarządzaniem zagrożeniami (Unified Threat Management — UTM).

Zapora UTM NetDefend D-Link DFL-160, przeznaczona dla małych sieci domowych i biurowych, to urządzenie, które monitoruje ruch w sieci i aktywnie blokuje treści niebezpieczne, w tym wirusy i robaki. Zapobiega szkodom powodowanym przez niebezpieczne programy, hakerów i inne zagrożenia sieciowe. Może też wyłapywać i blokować treści niepożądane (np. nieodpowiednie dla dzieci) bądź ograniczać dostęp do pewnego rodzaju serwisów (np. komunikatorów, sieci P2P) zgodnie z polityką danej firmy lub życzeniem rodziców.

Zapora DFL-160 jest wyposażona w prosty w obsłudze internetowy panel sterowania, który umożliwia łatwe skonfigurowanie i zarządzanie zabezpieczeniami sieciowymi. Urządzenie ma niewielkie gabaryty i obudowę typu desktop dostosowaną do wymagań rynku konsumenckiego.

Dzięki szybkiemu interfejsowi Gigabit Ethernet, który ułatwia uzyskanie zgodności operacyjnej z dotychczasowym sprzętem sieciowym, DFL-160 zapewnia przepustowość zapory do 70 Mb/s i sieci VPN do 25 Mb/s. Oddzielny gigabitowy port DMZ obsługuje serwery, które mają być widoczne z zewnątrz.

Ponadto zapora DFL-160 umożliwia użytkownikom wygodny i bezpieczny dostęp do sieci przez wstępnie skonfigurowane konto VPN, nawet gdy znajdują się poza domem lub biurem. Użytkownicy sieci telewizji kablowej i łączy DSL mogą w prosty sposób uzyskiwać dostęp do systemu, wykorzystując dynamiczny adres IP.

Zapora ma kosztować około 350 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1500 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.