Bezpłatny program ShellExtension poszerza menu kontekstowe Eksploratora o podgląd plików.

Zintegrowanie podglądu miniatury z menu kontekstowym

Jeśli chodzi o opcję widoku, wolisz używać w Eksploratorze Windows raczej ustawień »Lista« bądź »Szczegóły« niż »Średnie ikony«, natomiast w przypadku plików obrazu chciałbyś zobaczyć coś więcej.

Bezpłatny program o przydługiej nazwie The FirmTools ShellExtension, który znajdziesz na płycie DVD dołączonej do tego numeru, oferuje ciekawe rozwiązanie opisanego problemu. Program pokazuje miniaturowy podgląd w menu kontekstowym danego pliku obrazu.

Uruchom instalator »shext.exe« i postępuj zgodnie z jego wskazówkami. Narzędzie jest natychmiast gotowe do użycia. Program ShellExtension poszerza menu kontekstowe o dwie kolejne komendy i miniaturkę, niezależnie od typu pliku graficznego. Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik zdjęciowy, aby uzyskać jego podgląd. Komenda kontekstowa »Convert to« robi duże wrażenie. Używając jej, możesz w jednej chwili zmienić popularne formaty graficzne. W oknie dialogowym, które zostanie wyświetlone, w polu »Zapisz jako typ« określ format, jaki chcesz uzyskać, i kliknij »Zapisz«. Natychmiast otrzymasz plik w nowym formacie. Niestety, nie można tu modyfikować ustawień konwersji. Możesz skonfigurować kilka ustawień, wybierając w menu Start »Wszystkie programy | FirmTools | ShellExtension | Configure ShellExtension«, ale nie jest to wymagane do uzyskania podglądu.

UWAGA

Funkcja podglądu przydaje się również, jeśli w oknie dialogowym »Otwórz« aplikacji nie masz żadnej innej opcji podglądu zawartości.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.