Zmiana dysku podczas pracy komputera teraz łatwiejsza

Na rynku pojawiły się nowe kieszenie zewnętrzne - modele Lian Li EX-10, EX-20 oraz EX-30. Wszystkie obudowy posiadają funkcję Hot Swap.

Kieszenie przeznaczone są odpowiednio na jeden, dwa lub trzy dyski SATA 3,5″. EX-20 oraz EX-30 dodatkowo działają równiez trybach RAID 0, RAID 1, BIG oraz JBOD. W modelu EX-30 zastosowano przełączniki między trybami, w celu ułatwienia ich użytkowania. Kieszenie zasilane są z zasilacza zewnętrznego, a ich połączenie z komputerem odbywa się przy pomocy złącza USB lub eSATA. Nie wymaga instalacji sterowników. W celu ochrony przed niepowołanymi użytkownikami, obudowy wyposażone są w zamek. Komplet kluczy znajduje się w zestawie.

Model Lian Li EX-10 w związku z mniejszymi gabarytami oraz mniejszym wydzielaniem ciepła z jednego dysku 3,5″ nie został wsparty dodatkowym chłodzeniem. Odbywa się ono całkowicie pasywnie poprzez aluminium. W pozostałych obudowach zastosowano 60mm (EX-20) i 80 mm (EX-30) wentylator, obracający się z prędkością 1 500rpm. Oba wiatraki zabezpieczono filtrem przeciwpyłowym.

Obudowy dostępne będą w ofercie sklepu Yooki.pl od 30-10-2009 w cenie:

  • Kieszeń HDD Lian Li EX-10 Hot Swap – czarna – 449,00 zł
  • Kieszeń HDD Lian Li EX-20 Hot Swap RAID – czarna – 549,00 zł
  • Kieszeń HDD Lian Li EX-30 Hot Swap RAID – czarna – 679,00 zł
0
Źródło: Yooki.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.