Bezpłatny odtwarzacz multimedialny Songbird nadaje się do zarządzania twoją muzyką w iPodzie.

Zsynchronizuj darmowy odtwarzacz Songbird z iPodem

Songbird

To prawda! iPod może współpracować z aplikacją Songbird. Jednak najpierw musisz rozluźnić jego powiązanie z iTunes. Aby to zrobić, podłącz iPoda do komputera i zsynchronizuj z iTunes. Następnie kliknij w programie symbol iPoda i zmień widok  na »Ogólne«. Dezaktywuj opcję »Otwórz gdy iPod jest podłączony« i wybierz »Włącz tryb pracy dysku«. Aby w przyszłości używać iPoda zarówno z iTunes, jaki  Songbirdem, musisz mieć uaktywnioną także opcję »Ręcznie zarządzaj muzyką i wideo«. Następnie kliknij »Zastosuj«. Teraz zamknij iTunes i zainstaluj odtwarzacz multimedialny Songbird, który znajdziesz na płycie DVD dołączonej do tego numeru magazynu. Podczas uruchamiania programu w oknie dialogowym »Importuj media« pozostaw zaznaczenie przy »Przeszukaj zawartość mojego komputera«, następnie przejdź do katalogu muzycznego i kliknij »Kontynuuj«. Za pomocą przycisku »Kontynuuj« potwierdź instalację zalecanych rozszerzeń.

Aby Songbird obsługiwał iPoda, musisz zainstalować dodatkowe rozszerzenie. Żeby to zrobić, kliknij »Songbird Add-ons«, a na następnej stronie link »Playback & Management«. Na kolejnej liście kliknij symbol »Install«. Potwierdź instalację, wybierając »Install Now«, a na koniec zrestartuj program Songbird.

Bądź jednak ostrożny, nie używaj starej wersji rozszerzenia, bo może to spowodować wykasowanie danych na twoim iPodzie! Teraz podłącz iPoda i poczekaj na automatyczną instalację urządzenia w programie. Wbudowane opcje są podobne do tych w iTunes. Możesz wymieniać dane pomiędzy aplikacją Songbird a iPodem, używając metody przeciągnij i upuść lub polecenia »Add to device«. Jeśli chcesz posługiwać się automatyczną synchronizacją iPoda, musisz dokonać wyboru pomiędzy odtwarzaczami multimedialnymi: iTunes i Songbird. W przypadku zmiany programu każdy z nich będzie próbował nadpisać całą zawartość iPoda.