Windows 7 będzie pracował na Snow Leopardzie

Apple: Będziemy wspierać Windowsa 7

Apple, przy pomocy swojej internetowej sekcji wsparcia technicznego, informuje, że jeszcze w tym roku Snow Leopard, a konkretniej Boot Camp, będzie wspierać nowy system Microsoftu.

Apple informuje, że jeszcze w tym roku wyda kolejną odsłonę oprogramowania Boot Camp, które umożliwi uruchomienie nowego OS-u Microsoftu na systemie Mac OS X Snow Leopard. To oczywiście nic nowego, bowiem poprzednie wersje Windowsa również były obsługiwane przez systemy Apple’a.

Snow Leopard obsłuży system Windows 7 w wersjach Home Premium, Professional oraz Ultimate. Wymagana będzie jednak aktualizacja oprogramowania Boot Camp. Informacja, którą zamieściło Apple na swojej stronie, zwraca również uwagę, że chętni będą potrzebować legalnej kopii systemu Windows 7 lub wersji upgrade’owej, a także procesor firmy intel.

Jest jednak kilka Maków, na których uruchomienie Siódemki nie będzie możliwe – Apple je wyszczególniło na stronie, aby ich użytkownicy nie kupowali kopii Windowsa 7 z myślą o uruchomieniu go na wirtualnej maszynie na swoim Maku.

Wszystko o Windows 7 w jednym miejscu – sprawdź!

Te modele to: 17 i 20-calowe iMaki z początku i końca roku 2006, 15- i 17-calowe MacBooki Pro z tego samego okresu oraz Mac Pro z połowy 2006 roku, wyposażony w procesory Intel Xeon Dual-core z zegarem 2,66 lub 3 GHz.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.