ipla nie przetrwała ataku cyberprzestępców

Atak DDoS uniemożliwił oglądanie walki Gołoty i Adamka

ipla

Transmisja walki Andrzeja Gołoty i Tomasza Adamka była dostępna wyłącznie w telewizji Polsat oraz internetowej telewizji ipla. Niestety, niektórzy internauci musieli udać się do swoich telewizorów, bowiem logowanie na portal stało się niemożliwe. Wszystko to było powodem dwukrotnego ataku DDoS na iplę.

– W trakcie trwania transmisji z gali został przeprowadzony dwukrotny atak na serwery platformy ipla odpowiedzialne m.in. za logowanie użytkowników. Najprawdopodobniej był to atak typu DDoS, który spowodował uniemożliwienie na ponad godzinę logowanie się części użytkowników do platformy – poinformowała należąca do Polsatu spółka Redefine, która rozwija produkt ipla.

Technikom ipli udało się odeprzeć tylko pierwszy atak. Drugi unieruchomił część serwerów, co uniemożliwiło fanom obejrzenie walki w Sieci.

Atak polega na jednoczesnym atakowaniu ofiary z wielu miejsc. Na dany sygnał komputery zaczynają jednocześnie atakować system ofiary, zasypując go fałszywymi próbami skorzystania z usług, jakie oferuje. Dla każdego takiego wywołania atakowany komputer musi przydzielić pewne zasoby, co przy bardzo dużej ilości żądań może doprowadzić do awarii.