Ekran powitalny systemu ominiemy dzięki zastosowaniu automatycznego logowania.

Automatyczne zalogowanie użytkownika oraz szybszy start

System Windows wymaga od nas podania hasła, gdy tylko założymy kilka kont użytkowników z hasłami. Jest to irytujące, gdy w celach testów musimy kilkukrotnie restartować system i logować się za każdym razem jako ten sam użytkownik.

Proces logowania możemy zautomatyzować za pomocą wpisu w edytorze Rejestru. W celu uruchomienia edytora wybieramy polecenie »Start | Uruchom«, wpisujemy »regedit«, następnie klikamy przycisk »OK«. W Rejestrze przechodzimy do klucza »HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon«. Teraz dwukrotnie klikamy wpis »AltDefaultUserName« i jako wartość wpisujemy nazwę użytkownika, który ma być automatycznie zalogowany. Następnie korzystając z polecenia »Edycja | Nowy | Wartość ciągu«, tworzymy wpis »AutoAdminLogon«. Dwukrotnie klikamy wpis i zmieniamy »Dane wartości« na »1«. Musimy jeszcze utworzyć wartość ciągu »DefaultPassword«, której jako »Dane wartości« przyporządkowujemy hasło konta odpowiedniego użytkownika.

Ważne

Automatyczne logowanie może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa w przypadku, gdy inne osoby mają dostęp do naszego komputera. W związku z tym z funkcji powinniśmy korzystać jedynie wówczas, gdy jest to niezbędne, a następnie znowu ją wyłączyć (poprzez zmianę wartości na »0«). Windows zignoruje automatyczne logowanie i umożliwi nam zalogowanie się jako inny użytkownik, gdy podczas startu systemu przytrzymamy klawisz [spacja].

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.