Czytnika e-booków od Microsoftu nie będzie

Ballmer: Nasz czytnik e-booków to komputer z Windowsem

Czytniki e-booków powoli wypełniają rynek - coraz większa liczba producentów wchodzi w ten segment. Czy Microsoft również spróbuje swoich sił? Nic bardziej mylnego, przecież mają Windowsa!

Segment czytników e-booków powoli się rozwija, jednak dotąd jeszcze nie rozpowszechnił się na globalną skalę. W tym momencie liderem wydaje się być Amazon z czytnikiem Kindle, jednak wciąż jest bardzo duże pole do popisu dla konkurencji. Jednym z konkurentów być może wkrótce będzie Apple, które, jak wiemy, przygotowuje urządzenie iPad, zorientowane nie tylko na multimedia, ale prawdopodobnie również na e-książki.

Czy Microsoft, znany z zaciekłej walki z Apple’em w niemal każdym segmencie rynku, również spróbuje swoich sił w tym segmencie? Otóż nie – Steve Ballmer stanowczo zdementował plotki o powstaniu czytnika e-booków. Dlaczego? – Microsoft już ma urządzenie do czytania. To najbardziej popularne urządzenie na świecie. To PC – powiedział Ballmer.

To jednak nie wszystko, bowiem gigant z Redmond planuje rozszerzenie możliwości czytania e-booków na Pecetach. W jaki sposób? Tego jeszcze nie wiadomo.

Warto przypomnieć, że Microsoft wprowadził na rynek urządzenie, na którym można przeglądać e-booki. Jest to odtwarzacz Zune HD, bezpośredni konkurent iPoda Touch.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.